Czy właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowego (zaskakującego) trendu? Na to wygląda. Chodzi o sukienki przeczące prawom grawitacji, które po raz pierwszy widzieliśmy na Oscarach 2024. Taki projekt założyła wtedy Emily Blunt i wywołała niemałą sensację. Media rozpisywały się o jej stylizacji i zastanawiały się, jak to możliwe, że ramiączka sukienki nie przylegają do ciała. Teraz ten trend wszedł też do Polski, a jego prekursorką jest nikt inny, jak Julia Wieniawa. Zobaczcie, jak prezentowała się kreacja gwiazdy.

Julia Wieniawa w sukience przeczącej prawom grawitacji

Julka również uległa jednemu z najbardziej zaskakujących trendów tej wiosny. Chodzi o sukienki, które przeczą prawom grawitacji. Jak to możliwe? Ich górna część, najczęściej ramiączka, są bardzo sztywne, przez co wcale nie przylegają do ciała. Daje to złudzenie optyczne lewitującej kreacji. So cool! Po raz pierwszy, w looku w tym stylu, mogliśmy zobaczyć Emily Blunt. Aktorka wybrała go na galę rozdania Oscarów. Teraz podobną sukienkę założyła Julia Wieniawa.

25-latka postawiła na kreacje przeczącą prawom grawitacji podczas najnowszego odcinka „Mam Talent” – programu, w którym jest jurorką. Artystka zachwyciła stylizacją w czerwieni. Miała na sobie wspomnianą już sukienkę do ziemi, której górna część wysadzana była kamieniami. Nie sposób nie zauważyć sztywnych ramiączek, które pomimo tego, że opadają z ramion, to nie przylegają do skóry. Wieniawa uzupełniła look kryształową biżuterią i czerwonym piórem we włosach. Do stylizacji pasowały również paznokcie aktorki, które pomalowała na krwistoczerwony kolor. Efekt wow gwarantowany! Zobaczcie sami.

fot. Gałązka / AKPA

Julia dodała też kilka postów ze zdjęciami wspomnianego outfitu. Chyba sama jest jego ogromną fanką. Ale wcale się jej nie dziwimy, my też go uwielbiamy. Zobaczcie kilka zdjęć i filmów z backstage’u, które pojawiły się na Instagramie gwiazdy. Hot or not? Dla nas totalnie hot!

Sukienki przeczące prawom grawitacji staną się hitem 2024 roku?

Po tym, gdy Emily Blunt założyła sukienkę, która „lewitowała”, nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek inny zdecyduje się na podobny projekt. A jednak. Na gali rozdania Oscarów pojawiła się też Florence Pugh, która również postawiła na kreację z ramiączkami nieprzylegającymi do jej ciała. To jednak nie koniec. Kilka godzin później, bo na oscarowym afterparty, sukienki w podobnym stylu założyły Emily Ratajkowski czy Kim Kardashian. W tych przypadkach, to nie ramiączka, a ich gorsety zdecydowanie odstawały od ciała. W weekend w sukience przeczącej prawom grawitacji pojawiła się Julia Wieniawa. Czy jesteśmy świadkami tworzenia się nowego trendu? Wszystko na to wskazuje.

Co sądzicie o takich projektach? Podobają się wam? Dla nas są naprawdę oryginalne i coraz bardziej się do nich przekonujemy. W końcu w modzie chodzi o to, żeby się nią bawić. Więcej o wspomnianych sukienkach przeczytacie w artykule poniżej.

Zobacz także: