Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że oficjalnie ruszyła promocja nowej produkcji telewizji Polsat. W połowie grudnia na Instagramie uruchomiono profil @zawszewartopolsat, w pełni poświęcony serialowi Zawsze warto. Pierwotnie premiera zaplanowana była na wiosnę 2019, ale ostatecznie produkcja nie ujrzała światła dziennego. Teraz popularna stacja potwierdziła, że serial będziemy mogli obejrzeć już jesienią 2019 w nowej ramówce. Przygotowano dwanaście odcinków.

W rolach głównych zobaczymy trzy popularne aktorki. Julia Wieniawa wcieli się w rolę Ady, Weronika Rosati zagra Martę, a Katarzyna Zielińska Dorotę. O czym więc jest serial Zawsze warto? Dostępny opis jest nieco enigmatyczny: „Każda z nich jest inna, a jednak zbliża je wspólna historia. Okoliczności zaczynają się przeplatać, a między dziewczynami pojawia się nić sympatii. Dokąd zaprowadzi je los?” lub „Trzy kobiety – Marta, Dorota i Ada. Kiedy nitki ich losów zwiążą się, mogą dać początek nowej tkaninie, bo... zawsze warto próbować!”.

Julia Wieniawa wyznała, jak poznała swojego obecnego chłopaka Barona

Można więc domyślać się, że każda z nich pochodzi z zupełnie innego świata, ma inną sytuację życiową i zawodową, inne problemy. Kilka miesięcy temu, kiedy pierwsze zdjęcia bohaterek pojawiły się w sieci, można by pomyśleć, że bohaterka Katarzyny Zielińskiej ma poważną pracę w banku, Julia Wieniawa jest zbuntowaną nastolatką, a Weronika Rosati mężatką, na co wskazuje obrączka na serdecznym palcu prawej dłoni. Żadnych dodatkowych szczegółów. Twórcy serialu postanowili jednak zaskoczyć widzów i panie wcielą się w rolę prawniczki, dziewczyny do towarzystwa i gospodyni domowej. I nie w takiej kolejności, jakiej byście się mogli spodziewać. Ich losy splecie pewien dramatyczny wieczór.

Marta, grana przez Weronikę Rosati, jest 34-letnią, dobrze sytuowaną i świetnie wykształconą prawniczką. Ma nowy piękny dom pod Warszawą, przystojnego męża, który jest jej szkolną miłością (w tej roli Jacek Knap) i życie, które dla wielu wydaje się bajką. Z czasem jednak okazuje się, że spędziła je z kimś, kogo zupełnie nie zna. Podobnie sprawa ma się z jej ojcem (Mariusz Bonaszewski), który blokuje karierę córki. Marta bowiem decyduje się opuścić prowadzoną przez niego rodzinną kancelarię i założyć swoją, wtedy dowiaduje się, że tak naprawdę jest on adwokatem wiodącym podwójne życie i mającym liczne tajemnice. Nie jest takim ideałem, za jakiego uważała go przez lata.

Weronika Rosati głośno mówi STOP przemocy domowej i apeluje „samotne matki nie są gorsze”. Dlaczego to wspólna sprawa wszystkich kobiet?

Katarzyna Zielińska wciela się za to w rolę 37-letniej Doroty, matki trójki dzieci. Jeszcze na studiach wyszła za mąż za Łukasza, który „obiecując najpierw dobrobyt, stopniowo zabierał jej wolność i godność”, jak czytamy w notce prasowej. Z troskliwego i kochającego partnera zamienił się w domowego tyrana. Dorota długo jednak nie ma siły, by wyrwać się z toksycznego związku, aż pewnego dnia robi pierwszy krok w stronę nowego życia.

Najmłodszą z bohaterek gra Julia Wieniawa. Serialowa Ada ma 22 lata, a za mąż wyszła już jako nastolatka, zaszła w ciążę i z trudem dobrnęła do matury. Jej mąż zniknął, zostawiając ją z dzieckiem i setkami tysięcy zaciągniętych kredytów. Syn umieszczony został w rodzinie zastępczej, a dziewczyna podejmuje się wielu prac, by wyjść z tej trudnej sytuacji i zawalczyć dla nich o lepszą przyszłość. Zostaje call girl i wpada w niebezpieczne towarzystwo. Balansuje na granicy prawa, często ją przekraczając.

Za reżyserię Zawsze warto odpowiedzialni są Marta Karwowska i Michał Rogalski, a scenariusz napisała Agnieszka Krakowiak - Kondracka. Na ekranie zobaczymy także m.in. Małgorzatę Pieczyńską, Mariusza Bonaszewskiego, Pawła Ławrynowicza, Bartosza Obuchowicza i Joannę Kuberską.

„W życiu każdej z nas pojawiają się prawda i kłamstwo, miłość i nienawiść, tajemnice i problemy, których nie można tak łatwo rozwiązać. Ale solidarność i siła kobiet przenoszą góry. I o tym jest ten serial”, mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat. Będziecie oglądać?

Zobacz także: Stranger Things 3: nowy sezon serialu bije rekordy oglądalności Netflixa! Liczba widzów jest imponująca