Oficjalnie ruszyła promocja nowej produkcji telewizji Polsat! W połowie grudnia na Instagramie uruchomiono profil @zawszewartopolsat, w pełni poświęcony serialowi Zawsze warto, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2019. Właśnie poznajemy kolejne szczegóły.

Swój udział w tym projekcie potwierdziły trzy popularne polskie aktorki. Julia Wieniawa wcieli się w rolę Ady, Weronika Rosatizagra Martę, a Katarzyna Zielińska, Dorotę. O czym więc będzie Zawsze warto? Opis serialu jest nieco enigmatyczny: „Każda z nich jest inna, a jednak zbliża je wspólna historia. Okoliczności zaczynają się przeplatać, a między dziewczynami pojawia się nić sympatii. Dokąd zaprowadzi je los?” lub „Trzy kobiety - Marta, Dorota i Ada. Kiedy nitki ich losów zwiążą się, mogą dać początek nowej tkaninie, bo... zawsze warto próbować!”.

Można więc domyślać się, że każda z nich pochodzi z zupełnie innego świata, ma inną sytuację życiową i zawodową. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby bohaterka Katarzyny Zielińskiej miała poważną pracę w banku, Julia Wieniawa byłaby zbuntowaną nastolatką, a Weronika Rosati jedynie że jest mężatką, na co wskazuje obrączka na serdecznym palcu prawej dłoni. Żadnych dodatkowych szczegółów. Twórcy serialu postanowili jednak zaskoczyć widzów i panie wcielą się w rolę prawniczki, dziewczyny do towarzystwa i gospodyni domowej. I nie w takiej kolejności, jakiej byście się mogli spodziewać. Ich losy splecie pewno dramatyczne wydarzenie.

Marta, grana przez Weronikę Rosati, jest 34-letnią, dobrze sytuowaną i świetnie wykształconą prawniczką. Ma nowy piękny dom, przystojnego męża i życie, które dla wielu wydaje się bajką.

Katarzyna Zielińska wciela się za to w rolę 37-letniej Doroty, pracownicy banku i matki trójki dzieci. Jeszcze na studiach wyszła za mąż za Łukasza, który „obiecując najpierw dobrobyt, stopniowo zabierał jej wolność i godność”, jak czytamy w notce prasowej.

Najmłodszą z bohaterek gra Julia Wieniawa. Serialowa Ada ma 22 lata, a za mąż wyszła już jako nastolatka. Jej mąż zniknął, zostawiając ją z dzieckiem i setkami tysięcy zaciągniętych kredytów. Dziewczyna zmuszona jest więc podejmować najróżniejsze prace, by wyjść z tej trudnej sytuacji i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojego syna. Balansuje na granicy prawa, często ją przekraczając.

Za reżyserię Zawsze warto odpowiedzialni są Marta Karwowska i Michał Rogalski, a scenariusz napisała Agnieszka Krakowiak - Kondracka. Na ekranie zobaczymy także Joannę Kuberską i Jacka Knapa. Będziecie oglądać?


Zobacz także: „Wataha” powraca! Będzie 3. sezon serialu HBO >>>