Justyna Mazur zaczęła swoją karierę w sieci jako blogerka. Tworzony przez nią "Krótki Poradnik" w 2015 roku zajął pierwsze miejsce w kategorii życie i społeczeństwo w prestiżowym konkursie Blog Roku. Justyna otwarcie przyznaje, że dzień, w którym otrzymała tę nagrodę do dziś wspomina jako jeden z najszczęśliwszych momentów w swoim życiu. Następnie zaczęła tworzyć podcasty.

Poruszaną na swoim nagrodzonym blogu tematykę poradnikowo-lifestylową kontynuowała w audycji "Słuchowisko. Pogadajmy o życiu". Z kolei swoje zainteresowanie prawdziwymi historiami kryminalnymi postanowiła wykorzystać w powstałym pół roku później podcaście "Piąte: Nie zabijaj". Jak się wkrótce okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Miłośnicy true crime pokochali sposób, w jaki Justyna opowiada o najbardziej fascynujących ją i szczególnie jej bliskich historiach kryminalnych z Polski (a od niedawna także ze świata). Dzięki wsparciu swoich wiernych słuchaczy Justyna Mazur w dość krótkim czasie doszła do etapu, gdy jest w stanie utrzymać się z samego tworzenia podcastów. Rzuciła więc pracę copywriterki w dużej agencji marketingowej i dziś jest posiadaczką jednego z najpopularniejszych żeńskich głosów w polskim internecie. Obecnie przygotowuje się też do wydania swojej debiutanckiej książki.

CZYTAJ TEŻ: Spotify Wrapped 2020 - oto najpopularniejsze gwiazdy, utwory, podcasty i playlisty minionego roku

Kim jest Justyna Mazur?

Autorka podcastów "Słuchowisko. Pogadajmy o życiu" i "Piąte: Nie zabijaj" urodziła się 11 lutego 1986 roku. Pochodzi z Zabrza, kilka lat życia spędziła w Krakowie, a obecnie mieszka w Warszawie. Jest szczęśliwie zakochana - jej narzeczonym jest montażysta filmowy Krzysztof Kudelski. To właśnie on pomaga Justynie w tworzeniu jej audycji od strony technicznej. W tym roku para planuje wziąć ślub.

Nieocenionym wsparciem dla Mazur jest także jej siostra (którą na Instagramie znajdziecie pod nazwą @tryb_matka). Judyta pomaga jej w prowadzeniu i moderowaniu dwóch grup na Facebooku, które gromadzą stale powiększającą się społeczność fanów twórczości Justyny. 

Podcasterka zdobywa także coraz większą popularność na Instagramie - jej profil (@justynamazurpl) obserwuje już niemal 20 tysięcy użytkowników serwisu.

Zobacz także:

Co ciekawe, wiele osób nadal myli ją z Joanną Okuniewską, czyli autorką podcastów "Tu Okuniewska" oraz "Ja i moje przyjaciółki idiotki". Justyna domyśla się, że może to być spowodowane faktem, iż w przeszłości obie prowadziły blogi o podobnej tematyce, a aktualnie tworzą popularne podcasty. To jednak nie wszystko, co je łączy - obie panie korzystają bowiem z usług tej samej agentki.

Zobacz zdjęcia Justyny Mazur w GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Poznajcie Maye Musk: matkę najbogatszego człowieka na świecie, Elona Muska [ZDJĘCIA]