The Weeknd miał już okazję jakiś czas temu sprawdzić się w roli projektanta. Abel Tesfaye zastąpił Davida Beckhama i pojawił się jako twarz i współtwórca ostatniej kolekcji H&M Sping Icons Selected. Dzisiaj na rynku trafiła pierwsza odsłona kolejnej linii, do której Kanadyjczyk dorzucił swoje trzy grosze. Tym razem to efekty współpracy z jednym z najpopularniejszych i największych sportowych brandów na świecie, czyli marką Puma

„Budujemy markę XO już od długiego czasu. To coś, co wychodzi poza sam produkt, współpraca Puma x XO jest przedłużeniem wszystkiego co do tej pory robiliśmy. Dla XO, partner w postaci takiego giganta jak Puma i możliwość tworzenia nowej estetyki to wspaniała szansa” - komentuje muzyk.

Debiutancka kolekcja Puma x XO to tak naprawdę wypisz, wymaluj styl The Weeknd. Znajdziemy w niej bomber jackets, mocne buty z wyższą cholewką i kimona są wykończone wzorem moro, zamszem, jak również dżinsem. No i oczywiście pierwszy w historii model butów Puma x XO, czyli Puma Parallel, który właśnie dziś trafił do sprzedaży. Inspirowany stylem militarnym i podyktowany poszukiwaniem funkcjonalności, nowy projekt sneakersów charakteryzuje się podwyższoną cholewką wykonaną z luksusowej włoskiej skóry nubuk. Gumową podeszwę środkową wzbogacono o zaawansowaną technologię amortyzacji IGNITE. Buty można kupić w sklepie internetowym Puma. Cena? 979 zł.