Dziś w nocy, z 20 na 21 stycznia, będziemy mogli zobaczyć na niebie niesamowity spektakl, który powtórzy się dopiero w 2025 roku! Będzie to Super Krwawy Księżyc Wilka. Co to za zjawisko i czemu wszyscy o nim mówią?
 

Super Krwawy Księżyc Wilka – co zobaczymy na niebie?

Już za niedługo będziemy mogli obserwować wyjątkowo interesujące zaćmienie Księżyca. Dlaczego? Na niebie pojawi się tak zwany Super Krwawy Księżyc Wilka. Nic dziwnego, że ludzie słysząc tę nazwę mają przeświadczenie, że to coś groźnego. Jak w takim razie naprawdę będzie wyglądała ta styczniowa noc? Przede wszystkim to naprawdę wyjątkowa sytuacja, w której aż trzy zjawiska będą miały miejsce jednocześnie.

Nasza planeta znajdzie się w położeniu pomiędzy Słońcem a Księżycem, przez co jej cień przysłoni całkowicie satelitę. Co więcej, czeka nas tzw. Superksiężyc. To ten moment, w którym będzie on tak blisko Ziemi, że zobaczymy go w niespotykanym na co dzień rozmiarze.

Dodatkowo satelita Ziemi na chwilę przyjmie czerwoną barwę! Kiedyś wierzono, że w takich momentach siły wyższe domagają się w ten sposób ludzkiej krwi i stąd ten nietypowy kolor. Oczywiście istnieje naukowe wytłumaczenie tego zjawiska - ma na nie wpływ światło przedzierające się przez atmosferę oraz cień, który rzucany jest przez Ziemię, dzięki czemu odcienie przypominają te, znane nam ze wschodów i zachodów słońca. A skąd ten Wilk w nazwie? Oznacza nic innego, jak pierwszą styczniową pełnię.
 

Najfajniejszy horoskop roczny na 2019, czyli co powiedzą Ci gwiazdy i tarot. Miłość, zdrowie i finanse>>>
 

Całkowite zaćmienie Księżyca – czy w tym czasie zachowujemy się inaczej?

W okresie pełni wiele z nas ma problemy ze snem, często jesteśmy również nabuzowani i skłonni do wszczynania kłótni. Jest to spowodowane małą ilością melatoniny i serotoniny. Zaćmienie księżyca kojarzy nam się również z dziwnym okresem, bowiem w starodawnych wierzeniach i legendach w tym czasie pojawiać się miały  tak niezwykłe stworzenia jak czarownice. Na szczęście to tylko dawne wyobrażenia!
 

Zaćmienie i Super Krwawy Księżyc Wilka – o której się rozpocznie i ile potrwa?

Poprzednie zaćmienie Księżyca miało miejsce w lipcu ubiegłego roku. Najbliższe będzie widoczne na czterech kontynentach, w tym również w Europie. Rozpocznie się nad ranem, już o godzinie 4:33 czasu środkowoeuropejskiego. Natomiast zaćmienie całkowite potrwa od godziny 5:41 do 6:42, a satelita Ziemi wyjdzie ze strefy cienia o godzinie 7:50. My już nie możemy się doczekać tego zjawiska. Pamiętajcie, że kolejne będzie miało miejsce dopiero za 6 lat, dlatego warto jest wstać wcześniej i podziwiać to spektakularne zaćmienie Księżyca!

Horoskop 2019 dla każdego znaku zodiaku: roczny, miesięczny, miłosny, partnerski, zdrowotny i finansowy>>>