Kacper Tekieli nie żyje

18 maja internet obiegła niezwykle przykra wiadomość. Jak donoszą media, nie żyje Kacper Tekieli, znany instruktor wspinaczki sportowej, a prywatnie mąż dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich, Justyny Kowalczyk. Dokładna przyczyna śmierci mężczyzny nie jest jeszcze znana. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że 38-latek zginął tragicznie w szwajcarskich Alpach w rejonie Jungfrau. Porwała go lawina. Informację o śmierci wspinacza jako pierwszy podał serwis internetowy gazety „Dobry Tygodnik Sądecki”.

Smutne wieści o odejściu Kacpra Tekielego przekazał również za pośrednictwem mediów społecznościowych jeden z przyjaciół himalaisty.

Wczoraj wpatrywałem się w całą serię tych zdjęć, jakbym może chciał mu coś jeszcze przekazać. Żegnaj przyjacielu. Wyrazy współczucia dla bliskich! – można było przeczytać w skasowanym już poście na Facebooku.

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk – historia związku

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk po raz pierwszy pokazali się razem jako para w październiku 2019 na uroczystej gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jeszcze w tym samym roku mężczyzna oświadczył się swojej sławnej ukochanej. Para planowała pobrać się w maju 2020 roku, ale plany pokrzyżowała im pandemia koronawirusa.

Mieliśmy zaplanowany z Kacprem ślub na maj tego roku. Nie jestem jednak jeszcze mężatką. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa ślub został przełożony. Mamy też już wyznaczony nowy termin, ale ten zachowam dla siebie – oznajmiła wówczas multimedalistka.

Słynna polska sportsmenka i jej partner finalnie stanęli na ślubnym kobiercu 24 września 2020 roku. Gwiazda sportów zimowych pochwaliła się tym faktem na swoim oficjalnym profilu w serwisie Instagram. 

Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora. Przyszła. Od wczoraj Justyna Kowalczyk-Tekieli – napisała.

We wrześniu 2021 roku państwo Tekieli po raz pierwszy zostali rodzicami. Para powitała na świecie syna. Chłopiec otrzymał na imię Hugo.

Rodzinie i bliskim Kacpra Tekielego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zobacz także: