Choć to postać kontrowersyjna – w końcu nie raz zamiast wygłaszać swoje mądrości, powinien ugryźć się w język, nie można odmówić mu talentu (być może największego do marketingu i autopromocji) i rozpoznawalności. Karl Lagerfeld to jeden z najsłynniejszych projektantów ostatniego stulecia. Kwestią czasu było więc, by po jego śmierci, zaczęły powstawać na jego temat książki, filmy czy seriale. Nie dziwi nas więc, że pierwszą, kilkuodcinkową produkcję na jego temat zapowiedziała właśnie platforma Disney +, która (na szczęście) już niebawem pojawi się także w Polsce. Kto zagra Karla Lagerfelda i na kiedy planowana jest premiera? Oto wszystko co wiemy na temat serialu. 

„Kaiser Karl” – krótki serial o Karlu Lagerfeldzie już niebawem na Disney+

Krótki, bo liczący dokładnie 6 odcinków, serial o Karlu Lagerfeldzie, który ukaże się na platformie Disney+ nosić będzie tytuł „Kaiser Karl”, czyli z niemieckiego – „Cesarz Karl”. To pseudonim nadany legendarnemu projektantowi przez założyciela magazynu „W” – Johna Fairchilda. A także tytuł biografii kreatora z 2020 roku autorstwa Raphaëlle Bacqué. To właśnie na podstawie książki francuskiej dziennikarki powstanie scenariusz produkcji. Odpowiadać za niego będą także pisarze: Isaure Pisani-Ferry i Jennifer Have.

„Kaiser Karl” – O czym będzie i kiedy premiera?

Akcja „Kaiser Karl” rozpocznie się w 1972 roku, kiedy Karl Lagerfeld zaczynał piąć się na szczyt po śmierci Coco Chanel. Jak wiadomo – skutecznie. W końcu stanowisko dyrektora artystycznego sygnowanego jej nazwiskiem domu mody piastował później przez lata. Czego dokonał? I jaki miał wpływ na modę, która w latach 70. przeszła prawdziwą przemianę? O tym także będzie serial. Dowiemy się z niego także trochę więcej na temat życia prywatnego ekscentrycznego projektanta. 


Karl Lagerfeld, 1984 r. / fot. Getty Images

„«Kaiser Karl» wpisuje się w rodzaj historii, które chcemy opowiadać. Czuliśmy, że nikt inny do tej pory nie zrobił tego należycie, dlatego nie możemy się doczekać, aby podzielić się nią z naszą publicznością” – wyznali przedstawiciele Disney+. Nie zdradzili jednak dokładnej daty premiery. Mówi się jednak, że serialu o Karlu Lagerfeldzie możemy spodziewać się w 2022 roku (czyli właśnie wtedy, gdy Disney+ wejdzie do naszego kraju). Prace już się rozpoczęły, choć wciąż nie wie, kto zagra Karla Lagerfelda. Na tę informację będziemy musieli poczekać. Stay tuned!