Opalanie to ważny, a momentami także trudny temat. Wiele osób uwielbia spędzać wolny czas podczas wakacji w ten sposób, poza tym uważa, że skóra muśnięta słońcem wygląda bardzo atrakcyjnie. Niestety opalanie nie wpływa korzystnie na kondycję skóry. Przyspiesza proces starzenia, jak również może prowadzić do poważnych chorób. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, zanim wyjdziesz na słońce. Jeśli marzysz o opaleniźnie, ale jednocześnie chcesz, aby twoja skóra była dobrze zabezpieczona, możesz skorzystać z samoopalaczy, które potrafią dać naturalnie prezentujący się i piękny efekt albo skupić się na czasie, jaki spędzasz na słońcu oraz kosmetykach z filtrem SPF. Pomóc może ci w tym Kalkulator Opalania

Kalkulator Opalania – co to jest?

Powstało narzędzie, opracowane przez lekarkę Małgorzatę Koperską we współpracy z krakowskim start-upem, które na podstawie kilku informacji podaje przybliżony czas, który możemy spędzić na słońcu bez ryzyka. To duże ułatwienie dla tych, którzy chcą nabrać ładnego oliwkowego koloru, ale jednocześnie łatwo opalają się na czerwono. Pamiętaj również, aby aplikować krem z filtrem przeciwsłonecznym co 2-3 godziny. To kluczowe, aby zapobiec spaleniu się! 

Kalkulator Opalania – ile czasu możemy przebywać na słońcu i jakich kremów z filtrem powinniśmy używać?

Internetowy Kalkulator na podstawie intensywności światła, fototypu skóry i SPF kremu z filtrem oblicza, ile godzin możemy się opalać. Ale narzędzie działa też w drugą stronę, to znaczy oblicza wysokość filtra, jakiego powinniśmy używać. Wystarczy pozostawić pole SPF kremu z filtrem puste, ale wprowadzić oczekiwany czas do ostatniego pola kalkulatora. Jeśli obliczony wynik znajduje się pomiędzy standardowymi filtrami dostępnymi w sklepie, zawsze wybierajmy krem o wyższej wartości SPF.

Jak stosować krem z SPF, aby naprawdę chronił skórę?

Według badań naukowych najlepiej nałożyć krem na skórę dwukrotnie: po raz pierwszy 15-30 minut przed wyjściem, i po raz drugi 15-30 minut po wyjściu na słońce. Później wystarczy nakładać dodatkowe warstwy kremu tylko po pływaniu, spoceniu się albo innych aktywnościach mogących zetrzeć lub zmyć filtr.

Skorzystajcie poniżej z Kalkulatora Opalania!

Kalkulator Opalania