Dlaczego Karl Lagerfeld zdecydował się sprzedać swoją willę w Hamburgu? Projektant mieszkał w niej od początku lat 90. Wprowadził się tam ze swoim ówczesnym partnerem Jacques de Bascherem, który zmarł w 1989 roku. Aby uczcić jego pamięć, Karl nazwał dom Villa Jako. Za pośrednictwem europejskiej firmy deweloperskiej Engel & Völkers 84-latek postanowił wystawić posiadłość na sprzedaż, którą wycenił na prawie 12 milionów dolarów. W jednym z wywiadów przyznał, że nie da się mieszkać na rzeką, ponieważ kiedy człowiek mieszka w takim otoczeniu, staje się leniwy.

Dom Jana Kulczyka w szwajcarskich Alpach na sprzedaż za 185 MLN DOLARÓW! >>>

Musimy przyznać, że dom Karla Lagerfelda prezentuje się bajecznie i sielsko. 3 hektarowa posiadłość jest usytuowana w rezydencyjnej dzielnicy Blankenese, tuż nad rzeką Elba, którą można podziwiać zza okien. Zbudowano ją w latach 20. XX wieku, a niektóre elementy, takie jak kolumny, nawiązują do architektury starożytnego Rzymu. Dom ma 2 piętra, w tym 3 łazienki i ogromny salon, a także studio wypełnione książkami. Z okiem rozciąga się piękny widok na rzekę i mnóstwo zieleni wokół. Wnętrza są zaprojektowane przez samego projektanta we współpracy z konserwatorką sztuki Renate Kant.

Zobaczcie poniżej, jak wygląda willa Karla Lagerfelda. Według nas największe wrażenie robi Chcielibyście w takiej zamieszkać?