Friz to żywy przykład tego, że media społecznościowe to prawdziwa żyła złota. Popularny youtuber nie ukrywa, że potrafił przekuć swoje zasięgi w sieci na gigantyczne zarobki. O skali dochodów 24-latka niech świadczy fakt, że od jakiegoś czasu przymierza się do zakupu Lamborghini, czyli auta, za które trzeba zapłacić - w zależności od modelu - nawet kilka milionów złotych. Sprawdź, co wiemy o prawdopodobnie najbogatszym twórcy internetowym w Polsce.

Kim jest Karol "Friz" Wiśniewski?

Karol Wiśniewski, bo tak naprawdę nazywa się Friz, urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie. Swój kanał na YouTube, który subskrybują już ponad 4 miliony użytkowników serwisu, założył w 2010 roku. Typowe dla siebie treści zaczął publikować na nim regularnie jednak dopiero 3 lata temu.

Na ten moment na kanale Karola znajduje się już kilkaset filmów, które łącznie wygenerowały ponad półtora miliarda wyświetleń. Warto dodać, że z 2,5 miliona obserwujących Friz jest także aktualnie piątą najpopularniejszą osobą z Polski na Instagramie.

Friz tworzy treści o szeroko pojętej tematyce rozrywkowej. Najczęściej są to różnego rodzaju żarty (pranki), wyzwania i wideoblogi ukazujące codziennie życie jego "Ekipy". W filmach Karola często można oglądać jego dziewczynę, influencerkę Weronikę Sowę, znaną w sieci lepiej pod pseudonimem Wersow. O tym, że są parą powiedzieli oficjalnie w listopadzie 2018 roku.

Friz - zarobki

Karol Wiśniewski nie ukrywa, że pieniądze z programu AdSense, czyli reklam wyświetlanych w trakcie filmów na YouTube, to tylko nieznaczna część jego dochodów. Friz znacznie więcej zarabia na sprzedaży ubrań i gadżetów oraz płatnych współpracach z różnymi markami.

W rozmowie z prowadzącym kanał "Duży w Maluchu" wyznał, że działalność "Ekipy Friza" w 2019 roku wygenerowała obrót w wysokości około 10 milionów złotych. Z tej kwoty Friz musiał jednak pokryć spore koszty działalności swojej firmy, w tym pensje dla swoich pracowników.

ZOBACZ: Friz chce uzbierać milion złotych dla polskiej służby zdrowia

Zobacz także:

Friz - kontrowersje

Nie jest tajemnicą, że widownia Friza składa się przede wszystkim z dzieci i młodzieży. Młody wiek fanów popularnego youtubera stał się jego trampoliną do sukcesu, ale także źródłem ostrej krytyki. W sieci nie brakuje bowiem głosów, że część treści publikowanych przez Karola Wiśniewskiego i jego "Ekipę" promuje zachowania niebezpieczne, nieodpowiedzialne lub po prostu nieodpowiednie dla młodych widzów.

Mowa tu chociażby o zabawach i wyzwaniach polegających na niebezpiecznych skokach z klifów do oceanu czy skokach z balkonu do basenu. Z kolei zamiłowanie Friza i jego przyjaciół do jazdy sportowymi samochodami już kilka razy skończyło się też udokumentowanymi w mediach społecznościowych wypadkami na drodze.

Zobacz zdjęcia Karola "Friza" Wiśniewskiego w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Kim jest Igor Walaszek? WIEK, DZIEWCZYNA, ZDJĘCIA