Kto zna ją osobiście lub śledzi na Instagramie ten wie, że to prawdziwa petarda. Jak mówi, że coś zrobi to... to robi. A przy tym do działania motywuje też innych. Kiedy spotkałam ją po raz pierwszy powiedziałam jej, że mam uczulenie na coaching. Nie wierzę w to, że pozytywne myślenie może wyleczyć nas z raka, a chęci wystarczą by osiągnąć w życiu sukces. Na co ona wybuchnęła śmiechem i powiedziała, że ma to samo. Nie jest mówcą motywacyjnym, nie lubi wciskania ludziom kitu. Karolina Cwalina-Stępniak wierzy za to w zaplanowane działania, w procesową pracę nad sobą, w konkretne narzędzia i dobrą organizację. Oraz w to, że „sexy zaczyna się w głowie”. To nazwa projektu, w którym zawarta jest historia jej życia.

Body-shaming w najgorszej postaci. Ten post stał się viralem i doskonale pokazuje, że poniżanie innych z powodu wyglądu nigdy nie było i nie będzie ok
 

Kobiety o kobietach dla kobiet. Karolina Cwalina-Stępniak debiutuje na YouTube!

Przez lata walczyła z ciężką chorobą i otyłością, odrzuceniem i kompleksami. Doprowadziło ją to do sytuacji – wydawałoby się – bez wyjścia. Ale to właśnie coaching okazał się dla niej odskocznią, a później ratunkiem i sposobem na życie. Pomógł jej odnaleźć swoją wartość i uwierzyć, że największa siła tkwi w nas samych. Tak Karolina Cwalina-Stępniak została jednym z najmłodszych certyfikowanych coachów w Polsce (Professional Certified Coach w ICF – PCC ICF oraz Family Coach), autorką bestsellerowych książek Wszystko zaczyna się w głowie i #GIRLTALK oraz projektu Sexy zaczyna się w głowie. Teraz postanowiła spróbować swoich sił na YouTube i wraz z grupą Abstra dziś rusza z kanałem Girlstalk.

Sama nazwa nawiązuje do jej drugiej książki, którą wydała wspólnie z Pauliną Klepacz (której teksty od niedawna możecie czytać na Glamour.pl). Już na jej łamach dziewczyny udowodniły, że rozmowy mają moc, że warto rozmawiać i warto próbować.

Dzień Kobiet: 16 cytatów inspirujących kobiet i specjalna odsłona Google Doodle

Kiedy zapytała mnie, co sądzę o pomyśle stworzenia własnego kanału bez wahania powiedziałam, że na polskim YouTube wciąż brakuje ambitnych treści dla dziewczyn. Mądrych, życiowych, skłaniających do refleksji. O kobietach i dla kobiet. Kanał Girlstalk może okazać się odpowiedzią dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują swojego miejsca w sieci, szukają motywacji, inspiracji i chcą się rozwijać. To seria rozmów z kobietami dla kobiet i o kobietach. Co piątek o godzinie 17:00 premierę będą mieć kolejne odcinki, a ich bohaterkami będą te znane i mniej znane panie. Wszystkie jednak robiące super rzeczy w życiu! Wśród nich m.in. aktywistka Areta Szpura, modelka plus size Joanna Cesarz czy psychoonkolog Adrianna Sobol. Do pierwszego odcinka (który obejrzycie poniżej!) Karolina zaprosiła Pawła Svinarskiego, prowadzącego kanał Dla Pieniędzy. To szczególnie przewrotne, bo premiera kanału odbywa się dziś, w Dniu Kobiet. W poszczególnych filmikach znajdziemy najciekawsze fragmenty rozmowy, reszta dostępna będzie na dedykowanym podcaście.


Własny talk-show to spełnienie jednego z moich największych marzeń. Mój kanał to naturalne przedłużenie książki „#GIRLSTALK”, w której w ponad 40 rozmowach z rozmówczyniami i rozmówcami poruszaliśmy najbardziej różnorodne tematy. Na YouTube przeprowadzane przeze mnie wywiady są krótsze i nieco bardziej skondensowane, za to jest w nich jeszcze więcej emocji! W końcu często lubię się nie zgadzać z moimi gośćmi. Do pierwszego odcinka przewrotnie zaprosiłam mężczyznę, jednak 
w większości moimi gośćmi będą kobiety – te z pierwszych stron gazet, jak i nieco mniej znane, choć robiące niesamowite rzeczy – powiedziała Karolina Cwalina, autorka talk-show.
 

Tego jeszcze na polskim YouTube nie było. To pierwszy projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety będą rozmawiać otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Girlstalk ruszył przed chwilą. I patronuje mu Glamour! Od kwietniowego numeru znajdziecie w nim felietony Karoliny w zakładce coaching.