Kasia i Jacek Sienkiewiczowie udowodnili, że prawdziwy talent broni się sam – bez skandali, krzykliwego wizerunku i podpierania się nazwiskiem znanego ojca. Gdy w 2018 roku wypuścili swój pierwszy utwór jako Kwiat Jabłoni niemal nikt nie wiedział, że są dziećmi Kuby Sienkiewicza, lidera kultowego zespołu Elektryczne Gitary.

To, że nasz tata grał w zespole, było dla mnie w dzieciństwie czymś zupełnie naturalnym. Obserwując jego pracę dość szybko wytworzyłam sobie wizję siebie jako osoby, która nie chciałaby robić w przyszłości czegoś powtarzalnego. Rutyna mnie odstrasza, na pewno nie nadawałabym się do pracy w żadnym miejscu, do którego trzeba codziennie przyjść na konkretną godzinę - wyznała Kasia rok temu w rozmowie z Alicją Szewczyk dla magazynu „Gala”.

Nie ukrywają jednak, że muzyka była obecna w ich życiu od zawsze. Od dziecka brali udział w sesjach jam session, a w wolnym czasie wyjeżdżali z rodzicami i ich znajomymi na Mazury, gdzie grali i śpiewali rockowe przeboje i bluesowe standardy. Dzięki temu doświadczeniu Kasia nauczyła się chociażby śpiewania na głosy, co teraz często wykorzystuje z Jackiem w ich własnej twórczości.

Kim są Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli Kwiat Jabłoni?

Między Kasią i Jackiem jest tylko półtora roku różnicy (roczniki 1993 i 1994). Nie jest więc tajemnicą, że wychowywali się trochę jak bliźnięta.

Zawsze wszystko robiliśmy razem. Gdy Jacek chodził na karate, ja też to robiłam. Gdy poszłam na zajęcia grupy wokalno-tanecznej, Jacek dołączył i uczył się tam ze mną. Jeździliśmy na te same kolonie, m.in. w klimacie książek o Harrym Potterze - wylicza Kasia.

Oboje uczęszczali też do klas o profilu humanistycznym w liceum im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Razem też zakładali swoje pierwsze, szkolne zespoły. 

To, że tworzymy razem, ma wiele zalet. Przede wszystkim niczego sobie nawzajem nie zazdrościmy. Nauczyła nas tego mama. Miała na to taki sposób, że gdy w dzieciństwie jedno z nas obchodziło urodziny, obydwoje dostawaliśmy prezenty. To sprawiało, że każde z nas cieszyło się na urodziny tego drugiego. Dzięki temu, że dzisiaj nie ma między nami rywalizacji ani zazdrości, przy współpracy nie powstają złe emocje - opowiada wokalistka Kwiatu Jabłoni.

Jak to jednak bywa w nawet najbardziej zgranym zespole, autorzy hitu „Mogło być nic” też czasami się kłócą.

Zobacz także:

Czasami irytują mnie różne zachowania Kasi i odwrotnie. Wkurzamy się nawzajem, co jest absolutnie normalne, szczególnie kiedy przebywa się z kimś od rana do wieczora przez wiele dni w trasie koncertowej. Te konflikty nie są nigdy na tyle poważne, żebyśmy mieli siebie dość. Nie ma więc ryzyka, że za chwilę Kwiat Jabłoni się rozpadnie - śmieje się Jacek.

Kwiat Jabłoni – płyty, koncerty, współprace z innymi artystami

Kwiat Jabłoni to dziś jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Zarówno ich debiutancki album „Niemożliwe” z 2019 roku, jak i wydany dwa lata później krążek „Mogło być nic” osiągnęły status podwójnej platynowej płyty. To oznacza, że obydwa wydawnictwa rozeszły się łącznie w nakładzie przeszło 120 tysięcy egzemplarzy. Rodzeństwo Sienkiewiczów święci także triumfy w sieci. Liczba miesięcznych słuchaczy duetu na Spotify przekracza już 1,2 miliona. Z kolei teledysk do ich kawałka „Dziś późno pójdę spać” ma przeszło 37 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Dużym sukcesem okazały się też ich kawałki stworzone razem z innymi artystami. Warto tu wymienić chociażby „Wodymidaj” z Ralphem Kaminskim oraz singiel „Szary świat” z trzeciej płyty Sanah pt. „Uczta”, który tej wiosny jest jednym z najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.


Jeśli chcecie posłuchać piosenek Kwiatu Jabłoni na żywo, to koniecznie zaglądajcie na oficjalne profile duetu w social mediach, gdzie regularnie pojawiają się daty i miejsca koncertów. W najbliższym czasie Kasia i Jacek wystąpią m.in. na Polsat SuperHit Festiwal 2022 w Sopocie oraz wydarzeniach z cyklu Męskie Granie 2022.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.