Katie Holmes w płaszczu polskiej projektantki Magdy Butrym

Katie Holmes konsekwentnie buduje swoją pozycję ikony stylu. Nie tylko podczas większych wyjść, takich jak uroczyste gale czy pokazy mody, ale przede wszystkim na co dzień. Mistrzowsko łączy ze sobą ubrania pozornie zwyczajne, które każda z nas ma w swojej szafie. I robi to tak, że kiedy już dojdziemy do siebie po pierwszym szoku, zastanawiamy się, dlaczego same nie wpadłyśmy na to wcześniej. Pamiętacie, jak do klasycznego kardigana w beżowym kolorze założyła stanik z tej samej dzianiny (i założyła go ZAMIAST bluzki)? Kto by nie pamiętał, zdjęcie Katie Holmes stało się wówczas wiralowym hitem!  Teraz, w czasie pandemii, aktorka ma jeszcze większe pole do popisu. 

Przykłady? Jedna z ostatnich stylizacji Katie Holmes, kiedy na spacer po Nowym Jorku wybrała się w dresowych spodniach (można?, można!) i klasycznej marynarce, a także najnowsza z nich, którą przed kilkoma dniami wybrała na randkę ze swoim chłopakiem, kucharzem Emilio Vitolo Juniorem. Gwiazda założyła wówczas jeden z najmodniejszych płaszczy na jesień 2020. I jest to rzecz polską metką! Katie Holmes postawiła bowiem na skórzany płaszcz z najnowszej kolekcji Magdy Butrym – w przepięknym czekoladowym kolorze. Do skórzanego okrycia o klasycznym kroju trencza gwiazda dobrała proste czarne spodnie, czarne botki i białą bluzkę zdobioną efektownym żabotem, zielono-brązową torebkę w kształcie trapezu oraz maseczkę (obowiązkowo!). Zresztą, zobaczcie same:

Katie Holes w płaszczu Magdy Butrym / fot. Getty Images

Skórzany płaszcz – Must-have na jesień 2020

Skórzane płaszcze niewątpliwie królują wśród płaszczy modnych na sezon jesień-zima 2020/21. Pojawiły się one nie tylko w najnowszej kolekcji Magdy Butrym, ale i na największych światowych wybiegach. Lansowali je między innymi: Alberta Ferretti, Salvatore Ferragamo czy marka Ingi. Pod wpływem fascynacji filmem „Matrix” najczęściej w czarnym kolorze. Co nie znaczy, że inne odcienie nie są modne. Wręcz przeciwnie.

Jedyna wada płaszczy od topowych projektantów? Cena, która przyprawia o zawrót głowy. Na szczęście jednak, skórzane płaszcze (lub płaszcze z imitacji skóry) w tym sezonie z łatwością znajdziecie też w kolekcjach popularnych sieciówek (choćby w Reserved). Powyżej zgromadziłyśmy dla was najciekawsze naszym zdaniem modele. Warto w nie zainwestować, bo to inwestycja w przyszłość – skórzane płaszcze teraz są hitem, ale są tak ponadczasowe (i trwałe), że będziecie je nosić latami.