Pamiętacie kawałek Teenage Dream? Powinniście, bo to jeden z największych hitów Katy Perry. Choć piosenka ma już dobrych kilka lat, gdyż ukazał się niemal dekadę temu, ponownie jest o niej głośno. Ale niestety z niezbyt przyjemnych powodów. Josh Kloss, aktor oraz model, który wystąpił w teledysku do wspomnianego numeru, wystosował wobec Katy Perry zarzuty dotyczące nadużyć na tle seksualnym.

Kloss zamieścił na Instagramie obszerny wpis opisujący jego relacje z Katy Perry, w tym, jego zdaniem, niestosowne zachowanie artystki. Josh twierdzi, że wokalistka zmieniała stosunek do niego pod wpływem innych osób. Początkowo była dla niego miła, ale szybko potrafiła zmienić front, nie szczędząc mu krytyki i określając całowanie się z nim na planie teledysku jako „obrzydliwe”. Podczas pracy przy Teenage Dream Perry miała też zaprosić modela do klubu ze striptizem, lecz ten odrzucił propozycję piosenkarki. Punktem kulminacyjnym była impreza u Johnny’ego Wujka, stylisty polskiego pochodzenia, podczas której Katy, tuż po jej rozstaniu z mężem Russellem Brandem, publicznie upokorzyła Klossa. „Ściągnęła mi spodnie i bieliznę tak bardzo, że wszyscy znajomi oraz pozostałe osoby zobaczyły moje genitalia. Jesteście w stanie wyobrazić sobie, jak mocno byłem zażenowany i zawstydzony” - wyznał model.

Zobacz także: Kevin Spacey niewinny. Aktor został oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You know. After I met Katy, we sang a worship song, “open the eyes of my heart” She was cool and kind. When other people were around she was cold as ice even called the act of kissing me “gross” to the entire set while filming. Now I was pretty embarrassed but kept giving my all, as my ex was busy cheating on me and my daughter was just a toddler, I knew I had to endure for her sake. After the first day of shooting, Katy invited me to a strip club in Santa Barbara. I declined and told her “I have to go back to hotel and rest, because this job is all I have right now” So I saw Katy a couple times after her break up with Russel. This one time I brought a friend who was dying to meet her. It was Johny Wujek’s birthday party at moonlight roller way. And when I saw her, we hugged and she was still my crush. But as I turned to introduce my friend, she pulled my Adidas sweats and underwear out as far as she could to show a couple of her guy friends and the crowd around us, my penis. Can you imagine how pathetic and embarrassed i felt? I just say this now because our culture is set on proving men of power are perverse. But females with power are just as disgusting. So for all her good she is an amazing leader, hers songs are mainly great empowering anthems. And that is it. I continued to watch her use clips of her music videos for her world tour and then her dvd, only highlighting one of her male co-stars, and it was me. I made around 650 in total off of teenage dream. I was lorded over by her reps, about not discussing a single thing about anything regarding Katy publicly. And a couple interviews they edited and answered for me. So, happy anniversary to one of the most confusing, assaulting, and belittling jobs I’ve ever done. Yay #teenagedream I was actually gonna play the song and sing it on ukele for the anniversary, but then as I was tuning I thought, fuck this, I’m not helping her bs image another second.

Post udostępniony przez Joshkloss (@iamjoshkloss) Sie 11, 2019 o 10:46 PDT

Katy Perry oskarżona o molestowanie seksualne przez modela z teledysku „Teenage Dream”

Josh Kloss zapewnia, że jego wyznanie nie ma na celu korzyści majątkowych oraz zdobycia popularności. Przyznał, że długo wahał się, czy warto ujawnić tę historię. Zdecydował jednak, że warto zwrócić uwagę na fakt, że zdecydowanie częściej to mężczyźni uznawani są za bardziej „perwersyjnych”, choć kobiety również potrafią być równie „obrzydliwe”. Nie omieszkał również wspomnieć, że Katy Perry nie miała problemu wykorzystywać jego wizerunku do promocji utworu, teledysku, jak i całej płyty o tym samym tytule, zarabiając na całości krocie, kiedy na jego koncie wylądowało zaledwie 650 dolarów.

Katy Perry póki co nie ustosunkowała się do zarzutów o molestowanie seksualne modela. Ostatni wpis na jej Instagramie dotyczy psów, jednak komentarze dotyczą głównie wyznania Klossa. Fani wręcz domagają się, by wokalistka zabrała głos w tej sprawie. Z kolei ciekawe rzeczy dzieją się na instagramowym profilu modela. Instagram grozi usunięciem jego konta z powodu, zdaniem serwisu, niestosownych publikacji. Josh apeluje, by platforma nie podejmowała tego typu kroków, ponieważ „nic to nie da”. Dodał również, że jego zdaniem Instagram „obiektywizuje kobiety”. Obserwatorzy zauważyli natomiast, że na platformie można znaleźć o wiele więcej bardziej odważnych i nagich zdjęć niż te usunięte z konta Klossa, a kroki podejmowane przez Instagram nie są przypadkowe.

Zobacz także: Liam Hemsworth przerwał milczenie. Aktor skomentował rozstanie z Miley Cyrus