Kendall Jenner właśnie została ogłoszona najlepiej zarabiającą modelką na świecie! Nowa królowa wybiegów z rocznym dochodem przekraczającym 22 miliony dolarów tym samym zdeklasowała Gisele Bündchen, dotychczasową najbardziej kasową ikonę branży. To dość zaskakujący obrót rzeczy - 37-letnia Brazylijka cieszyła się tym tytułem przez ostatnie 15 lat. Spodziewalibyście się, że to akurat Kendall Jenner przejmie pałeczkę?

Można zarzucać jej, że podporą dla kariery w modelingu był status rodziny Kardashianów i udział Jenner w reality show Keeping up with the Kardashians. Prawda jest jednak  taka, że swoją pozycję w branży modelka od początku budowała sama. Współpraca z Estee Lauder, bieliźnianą marką La Perla czy Adidasem pozwoliły jej ubiegać się o kolejne dochodowe realizacje, które w 2016 r. przyniosły jej łączny dochód ponad 10 milionów dolarów. W rekordowym tempie po zaledwie roku Jenner podwoiła te zarobki!

Dla porównania Gigi i Bella Hadid plasują się odpowiednio na piątej i dziewiątej pozycji na liście najlepiej zarabiających modelek na świecie z dochodami rzędu 9,5 i 6 milionów. Co ciekawe, Bella świętująca swoje 21. urodziny w pażdzierniku jest najmłodsza spośród modelek z tego zestawienia. Gratulacje! Sprawdźcie w galerii, jak obstawione są kolejne pozycje na tej liście!