Wygląd Kendall Jenner od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Nie jest tajemnicą, że modelka od dziecka zmaga się z trądzikiem. Niedawno 23-latka wzięła udział w kampanii promującej kosmetyki Proactiv, w której stwierdza, że produkty pomogły jej rozwiązać wszystkie problemy związane ze skórą. Celebrytka postanowiła, że wykorzysta swoją popularność do tego, aby pomóc innym. I tym razem nie uniknęła hejtu, który podobnie jak po Złotych Globach, wylał się na nią. Internauci zarzucili jej m.in. niekonsekwencję. Mimo to Kendall nie poddała się i postanowiła wesprzeć młode osoby, które tak samo jak ona zmagają się z trądzikiem.

Kendall Jenner szczerze o trądziku

Popularne wyzwanie na Instagramie #10YearChallenge, w którym chętnie biorą udział gwiazdy na czele z Kate Hudson, Anne Hathaway i Jessiką Biel, skłoniło Kendall Jenner do podjęcia tematu, jakim jest trądzik. Na falę hejtu, która wylała się na nią przy okazji zeszłorocznej gali Złotych Globów, kiedy widać było, że ma problemy z twarzą, odpowiedziała krótko: „never let that shit stop you!”. Teraz na InstaStories dodała zdjęcia, kiedy w wieku 13 lat miała niedoskonałości na twarzy. Wyznała, że uciekała wtedy do domu z płaczem, ponieważ ludzie gapili się na nią. Rozwinęła ten wątek na Instagramie:

Żyjemy w czasach, w których bycie doskonałym jest standardem. Prowadzimy życie online i wybieramy ładne momenty, które publikujemy. Chciałabym pokazać młodszym pokoleniom, że nie wszystko jest idealne. Niepewność wynikająca z mojego trądziku dała mi grubą skórę, ale nikomu nie życzę tego, aby musiał przez to przechodzić (…). 

Kendall Jenner płakała przez Kylie. Nie uwierzycie z jakiego powodu! >>>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

While there are much bigger problems happening in the world, suffering from acne for me was debilitating. It’s something that I’ve dealt with since I was a young teen and has caused me to feel anxious, helpless and insecure. As humans, I don’t think we share our insecurities enough because we live in a time where being “perfect” is the standard. We curate our life online and pick the pretty moments to post. I’d like to show a younger generation that not everything is perfect. Being insecure about my acne gave me thick skin but I wouldn’t ever wish that feeling upon anyone so after trying countless options, I found something that has been helpful in maintaining clear skin for me. It’s been a long journey but I’m excited for where my skin is now. I didn’t think I’d see the day where I would feel confident posting a makeup free picture. My goal is to open up a dialogue around skin positivity.

Post udostępniony przez Kendall (@kendalljenner) Sty 17, 2019 o 3:49 PST