Tak naprawdę raper zasługuje na wielkie brawa nie tylko przez wzgląd na najlepiej sprzedający się album 2017 roku. Jego czwarty w dorobku studyjny krążek DAMN. wydany w kwietniu zeszłego roku, który rozszedł się w ponad 2 milionach kopii i pokrył platyną, doczekał się przełomowego wyróżnienia!

ZOBACZ TAKŻE: Kendrick Lamar i The Weeknd ogłosili współpracę! >>>

To bezprecedensowa sytuacja - Kendrick Lamar jako pierwszy raper w 75-letniej historii nagrody doczekał sięPulitzera! To nie tylko jego wielki osobisty sukces, ale też bez wątpienia największe zaskoczenie tegorocznej gali; w dziedzinie muzyki to wyróżnienie zwyczajowo trafiało w ręce przedstawicieli takich gatunków, jak jazz czy muzyka klasyczna.

To także nie pierwsze wyróżnienie dla wspomnianego albumu. DAMN. wcześniej zgarnął nagrodę Grammy w kategorii Rap, a także statuetki MTV i American Music Awards. Za to singiel Humble zyskał rekordową liczbę prawie 500 milionów wyświetleń na YouTube.

Jak tłumaczy swój wybór kapituła? Docenia wirtuozerię, autentyczność i spójność w kontekście opowieści o codziennym życiu Afroamerykanów.

Jak uważacie – Pulitzer dla Lamara to zasłużone wyróżnienie? Rap na równi z klasyką – zasłużona nobilitacja?

ZOBACZ TAKŻE: Kendrick Lamar pierwszą gwiazdą Kraków Live Festival 2018 >>>