W zeszłym roku afera ze słynnym producentem Harvey’em Weinstein’em, laureatem Oscara za film Zakochany Szekspir, otworzyła w Hollywood prawdziwą puszkę pandory. Po tym, jak m.in. Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie oskarżyły go o molestowanie seksualne, co chwilę pojawiały się kolejne zarzuty wobec największych reżyserów, scenarzystów i aktorów. W wywiadzie dla jednego z internetowych serwisów 26-letni Anthony Rapp, znany z serialu Star Trek: Discovery i występujący na Broadwayu, wyznał, że w wieku 14-lat był molestowany przez Kevina Spacey na zorganizowanej przez niego imprezie. To uruchomiło lawinę oskarżeń pod adresem aktora, a także było początkiem końca jego kariery. Netflix zdecydował o uśmierceniu granej przez niego postaci w House of Cards, natomiast reżyser Ridley Scott usunął go z filmu Wszystkie pieniądze świata, angażując zamiast niego Christophera Plummera.

Kevin Spacey oficjalnie oskarżony o molestowanie. Kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa?

Po ponad roku od oskarżeń wobec Kevina Spacey, sąd rejonowy w Nantucket w stanie Massachusetts w Wigilię wyznaczył datę pierwszej rozprawy przeciwko aktorowi. Już 7 stycznia 2019 roku Spacey stanie przed sądem i usłyszy oficjalne zarzuty o o molestowanie.

Aktor w ten sam dzień wyznaczenia rozprawy opublikował intrygujące wideo. Tytuł brzmi „Let Me Be Frank”, co dosłownie oznacza „Pozwólcie mi być szczerym”, ale jest również wyraźnym nawiązaniem do postaci Franka Underwooda z serialu House of Cards, w którym Kevin Spacey zagrał główną rolę. 3-minutowy film można rozumieć jako pożegnanie aktora z serialową postacią prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ale wiele osób dopatrzyło się w nim komentarza do stawianych mu zarzutów. Nagranie obejrzycie w galerii powyżej.

Polska stacja ocenzurowała zwiastun filmu z Kevinem Spacey >>>