Co łączy Gigi Hadid i królową Elżbietę II? Będziecie zaskoczone, bo chodzi o... biżuterię. Którą zresztą wy także możecie mieć w swoich szkatułkach. Zwłaszcza, jeśli dorastałyście w latach 90. (ale nie tylko). Zarówno top modelka jak i brytyjska monarchini mają bowiem słabość do ozdób, które były wówczas wszechobecne. Mimo że doczekały się niechlubnego miana kiczowatych. Może i tak, ale miały też swój nieodparty urok i budziły przyjemne skojarzenia z wakacjami. Domyślacie się już o co chodzi? Tak, o biżuterię z muszelek! 

Biżuteria z muszelek modna na wiosnę i lato 2022

Pamiętacie bransoletki z muszelek, które nosiło się nie tylko na nadgarstkach ale i na nodze – tuż przy kostce? Latem w ogóle ich nie zdejmowałyśmy (zwłaszcza, że nie należy to do najłatwiejszych)! Idealnie uzupełniały wakacyjny look, tym bardziej, że świetnie wyglądały z sandałkami z cienkich pasków (najlepiej z naturalnej skóry lub w złotym kolorze). Oprócz nich w latach 90. popularnością cieszyły się także koraliki z muszelkami – wylansowane przez kalifornijskich surferów. A także kolczyki – efektowne i figlarne zarazem. Projektanci mody najwyraźniej poczuli do nich sentyment, bo biżuterię z muszelek – albo nimi inspirowaną – ponownie zaprezentowali na światowych wybiegach, snując przed nami morskie opowieści. 

Wystarczy wspomnieć francuski dom mody Chloé, który proponuje naszyjniki z plecionki z wisiorkiem z dużą muszlą, albo markę Prada, która z równie okazałych muszli zrobiła całe korale (i kolczyki, sugerując by nosić je w komplecie). Czy też włoski duet Dolce & Gabbana, który na wybieg wypuścił modelki w długich kolczykach z muszli zrobionych ze złota. Bo jak już wspomnieliśmy, muszle wcale nie muszą być prawdziwe. Wystarczy, że są główną inspiracją.

fot. ImaxTree / agencja Free

Ciekawostka? Muszle niejednokrotnie łączone są z równie modnymi (i to już od kilku sezonów) perłami – najczęściej o nieregularnych kształtach. Wiosną i latem taką biżuterię nosić będą wszystkie fashionistki.

fot. Getty Images

Na razie robi to Gigi Hadid, która biżuterię z muszelek lansuje kolejny rok z rzędu, a także królowa Elżbieta, która postawiła na broszkę inspirowaną podwodnym światem. Udowadniając, że biżuterię z muszelek (lub w kształcie muszelek) nosić można zarówno w pojedynkę, jak i w zestawieniu z innymi błyskotami. Nasza rada? Naszyjnik z muszelek świetnie wygląda ze wspomnianymi już perłami albo kolorowymi koralikami. Dobrym wyborem będzie także choker w formie łańcucha. Dużo zależy zresztą od wyobraźni, bo ten trend z założenia nie należy do bardzo poważnych. Zachęcamy więc do eksperymentów. W końcu od tego jest właśnie moda!

Zobacz także:

fot. Getty Images