Artystka, pisarka, współzałożycielka słynnej grupy Sonic Youth. Kim Gordon to chodząca inspiracja. Nic więc dziwnego, że marka & Other Stories postanowiła zaprosić ją do stworzenia wspólnej kolekcji, co zbiegło się z otwarciem Atelier projektowego w Los Angeles. Kim, z kolei zainspirowana swoją córką Coco Gordon Moore, stworzyła autorskie grafiki, dzięki którym podstawowe elementy garderoby przekształcono w wyjątkowe przedmioty posiadające własną osobowość. Efekty? Dziewięć wzorów uszytych z organicznej bawełny oraz pięć jedwabnych szali – z których wszystkie zostały oparte na wzorach & Other Stories. 

„Praca ze strukturalnymi kształtami t-shirtów i bluz z kapturem z tej kolekcji przypomniała mi pracę z czystym płótnem. W projektach zdecydowałam się użyć zaimki, ponieważ spodobała mi się idea słowa i swego rodzaju dramatyzm wokół niego. Myślenie o słowie może stworzyć określoną atmosferę i towarzyszy temu również pewna tajemniczość. Sitodruk nadaje obiektom bardziej rzemieślniczy i unikalny charakter. Szczególnie w przypadku nadruków abstrakcyjnych, wyglądają niemal jakby były stworzone techniką „tie-dye”, ale w pewnym sensie, mają bardziej charakter obiektu sztuki. Lubię kontrasty, a także to, kiedy coś nieoczekiwanie nabiera wytwornego charakteru. Myślę, że w dzisiejszych czasach kobiety mogą wpływać na środowisko poprzez swój ubiór”, stwierdza Gordon. 

Kolekcję promuje sesja wizerunkowa, w której pojawia się nikt inny, jak 23-letnia Coco. A oprócz zdjęć, w ramach nowej specjalnej linii & Other Stories powstały również krótkometrażowe filmy: Ode to LA oraz Kim & Coco. Opowiadają one wielowymiarową historię współpracy, prezentując ulubione miejsca Kim Gordon w Los Angeles, a także pokazując wspólne chwile Kim z córką. 

Kolekcja trafi do wybranych salonów & Other Stories oraz dostępna będzie sklepie online stories.com już od 31 sierpnia. Ceny? Wahają się od 125 zł za T-shirt z organicznej bawełny, do 320 zł za bluzę z kapturem z organicznej bawełny. Skusicie się?