Agnieszka Litwin – wiek, rodzina, kariera

Agnieszka Litwin urodziła się 30 stycznia 1972 w Legnicy. 50-letnia aktorka ukończyła studia na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Co ciekawe, jej fakultetem był właśnie taniec. W show Polsatu będzie mogła zaprezentować zdobyte przed laty umiejętności. Agnieszka Litwin jest żoną Jarosława Marka Sobańskiego (znanego z Kabaretu Zachodniego). Mają dwoje dzieci – syna Antoniego oraz córkę Tolę. Aktorka zdobyła sławę dzięki kabaretom Jurki i Szum. Występowała także w serialach kabaretowych – w „Rodzinie Trendych” (jako Babcia) i w „Spadkobiercach” (jako Harriet Ferguson).

Agnieszka Litwin – choroba

W 2021 roku Agnieszka Litwin poinformowała swoich fanów i swoje fanki o ciężkiej chorobie. Samodzielnie wykonała badanie piersi, podczas którego wykryła guza. Konsultacja z lekarzem potwierdziła jej obawy. Okazało się, że aktorka ma złośliwy nowotwór piersi. Wkrótce przeszła dwie operacje. O swoim stanie zdrowia informowała poprzez media społecznościowe. Gdy udało jej się wyzdrowieć, Agnieszka wróciła na scenę. Zdecydowała się nawet na udział w programie „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”. Wszystkie kobiety zachęca natomiast do dbania o siebie i profilaktyki.

Agnieszka Litwin – „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”

Aktorka podzieliła się wiadomością o swoim udziale w show Polsatu przez media społecznościowe. Z pewnością wniesie do „Tańca z Gwiazdami” duża dawkę humoru. Jej partnerem został debiutujący w programie utytułowany tancerz Dominik Rudnicki-Sipajło.

Kochani. Kiedy byłam dzieckiem i ktoś mnie pytał, co chcę robić , kiedy dorosnę, to mówiłam, że grać, tańczyć, malować, pracować w kiosku RUCH-u. Przyszła kolej na posmakowanie cudownego świata tańca. Nie mogę się już doczekać tej cudownej przygody i już przebieram nóżkami. Kiosk RUCH-u zostawię sobie na emeryturę. Ściskam Was z Mrągowa.

Agnieszka Litwin – Instagram

Agnieszka Litwin posiada swój profil na Instagramie, na którym dzieli się zdjęciami z życia zawodowego, jak i prywatnego. Odkąd poinformowała fanki i fanów o tym, że weźmie udział w tanecznym show, coraz chętniej publikuje posty z sali treningowej. Znajdziecie ją pod nazwą @agnieszkalitwin_official. To jeden z jej emocjonalnych wpisów:

Dzisiaj na treningu się popłakałam… ze szczęścia. Tak bardzo mnie wzrusza świat tańca, wachlarz emocji, które niesie…Patrzę jak tańczą nasi Trenerzy i chce mi się płakać z zachwytu. Mam nadzieję, że to opanuję i nie rozpłaczę się na wizji. Chciałabym Wam dostarczyć choć część tych emocji, jakich ja tutaj doświadczam. Taniec jest przepiękny, jest mową duszy…, czuję jak powolutku mnie otwiera i wyzwala… Czuję, jak budzi się moja kobiecość, delikatność, moja nigdy nie odkryta Aga… Dziękuję, że mogę tu być, dziękuję Wszystkim, którzy pracują przy tym programie @tanieczgwiazdami, że mogę Was poznawać, że mogę się od Was uczyć i wymieniać się z Wami dobrą energią... Dziękuję Ci mój Tremerze Dominiku @dominikrs za to, że nie odpuszczasz i docierasz do miejsca w mojej duszy , do którego jeszcze nikt nigdy nie dotarł, nawet ja sama… Kibicujcie nam wszystkim Kochani w tej pięknej przygodzie, trzymajcie kciuki za naszą 13-TZG, a my tu działamy, żeby dostarczyć Wam niebawem pięknych wrażeń, emocji, wzruszeń

Jak widać dobra energia nie opuszcza aktorki, więc nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać za nią kciuki.