Jeszcze będzie pięknie” to w ostatnich tygodniach jeden z najczęściej odtwarzanych singli w polskich rozgłośniach radiowych. Choć sporo osób wciąż jeszcze nie do końca kojarzy wykonawcę tego przeboju, to B.R.O w żadnym wypadku nie jest nową postacią na rodzimym rynku muzycznym. Autor radosnego hitu ma już na swoim koncie kilkanaście krążków, w tym osiem albumów studyjnych, oraz liczne współprace z popularnymi wykonawcami.

B.R.O – od piłkarza do piosenkarza

Jakub Birecki, bo tak naprawdę nazywa się artysta występujący pod pseudonimem B.R.O, przyszedł na świat 24 kwietnia 1992 roku. Jest warszawiakiem. Drugą, obok muzyki, wielką pasją w jego życiu już od najmłodszych lat był futbol.

Od początku był bardzo zawzięty. Podam przykład: mamy po 18, 20 lat, jedziemy z kolegami na działkę. Kuba był trochę młodszy, ale to on zachowywał się bardziej, jak dorosły. Ja imprezowałem, on zasuwał. Biegał 16 kilometrów dookoła jeziora. Niesamowicie ambitny człowiek – mówił przed laty dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Maciej Wąsowski.

Jako nastolatek grał w juniorskim składzie Polonii Warszawa. W 2011 roku trafił do drużyny Start Otwock, ale jego kariera piłkarska niestety nie rozwijała się w tym tempie, jakiego by sobie życzył. W tamtym okresie zaczął więc coraz prężniej działać jako raper i producent. W końcu postanowił postawić wszystko na jedną kartę i w wieku zaledwie 20 lat zakończył swoją przygodę z piłką i w całości skupił się na muzyce.

Dwa lata później wydał swoją pierwszą płytę w hip-hopowej wytwórni Urban Rec. Album zatytułowany „High School” rozszedł się w nakładzie ponad 15 tysięcy egzemplarzy, dzięki czemu uzyskał status złotej płyty. Dyskografię artysty zamyka na ten moment album „Next Level 3 / DeLorean” z listopada 2020 roku.

Aktualnie B.R.O pracuje intensywnie nie tylko nad swoim kolejnym wydawnictwem, ale także nad solowym albumem Friza. Przypomnojmy, że panowie mieli już okazję współpracować przy bestsellerowej płycie Ekipy pt. „Sezon 3” z 2021 roku.

B.R.O – kim jest prywatnie?

Jakub Birecki zalicza się do grona artystów, którzy pozostają w stałym kontakcie ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kuba chętnie dzieli się na Instagramie (znajdziecie go tam pod nazwą @browwa) nie tylko bieżącym informacjami na temat nowych piosenek i koncertów, ale także dzieli się swoim szczęściem w życiu osobistym.

Mogę powiedzieć głośno, że jestem szczęśliwym facetem, mam kochającą rodzinę, prawdziwych przyjaciół wokół siebie, ciekawy sposób na życie, a do tego najlepszych fanów na świecie – napisał w instagramowym poście z okazji z swoich 30. urodzin.

21 marca 2016 roku na świat przyszła jego córka Zosia, która jest owocem jego związku z ówczesną partnerką, a dziś już żoną Dominiką. Para wzięła ślub 28 sierpnia 2020 roku.

Zobacz także: