Brafitterka – kim jest?

Brafitterka to osoba, która zajmuje się profesjonalnym doborem biustonosza, odpowiedniego do rozmiaru biustu oraz sylwetki kobiety. Jest to jeden ze stosunkowo nowych zawodów. Powstał on głównie na potrzeby sklepów z bielizną, które chciały zachęcić klientki do kupowania ich produktów, oferując przy okazji profesjonalne porady. W końcu klientka, która kupi idealny biustonosz, zwłaszcza pod względem wygody noszenia, a nie tylko stylu, to osoba, która pewnie wróci na kolejne zakupy.

Najczęściej brafitterka jest również ekspedientką, choć nie zawsze idzie to w parze. Osoby zajmujące się profesjonalnym doborem biustonosza można najczęściej spotkać w sklepach z bielizną z wyższej półki. Raczej ciężko znaleźć osobę z podobną wiedzą w sieciówkach. Brafitterkami najczęściej zostają osoby, które chcą pomagać innym a ich pasją jest piękna a przede wszystkim prawidłowo leżąca bielizna.

Odpowiednio dobrany biustonosz poprawia wygląd, samopoczucie oraz pomaga w modelowaniu sylwetki, choć nie jest to najważniejsze. Niewłaściwie dobrana miseczka powoduje zbyt duży nacisk na pierś, co w konsekwencji może prowadzić nawet do chorób (zwłaszcza tych związanych z prawidłowym krążeniem). Źle dobrany biustonosz to katorga, zwłaszcza dla kobiet posiadających biust większy niż C. Nieodpowiedni stanik nie tylko nie stabilizuje piersi w odpowiedniej pozycji, ale może przyczyniać się również do bólów kręgosłupa. W szczególności ucierpieć może kręgosłup na odcinku lędźwiowym oraz w okolicach karku.

Miękkie biustonosze i figi, które są jak druga skóra. Tej bielizny nie będziesz chciała zdejmować! >>>

Brafitterka – co to znaczy?

Brafitterka to nazwa zawodu, która została zaczerpnięta z języka angielskiego. Oznacza ona dosłownie „osobę, która dopasowuje biustonosz”. Porady osób profesjonalnie dobierających biustonosze są coraz bardziej cenione. Kobiety chętniej korzystają z ich pomocy, a także wydają więcej na dobrze dobrane biustonosze.

Około 85% kobiet w Polsce nosi źle dobrany biustonosz. Wynika to najczęściej z niewiedzy, ograniczonego wyboru w sklepach oraz błędnych informacji na temat prawidłowego doboru stanika. Kobiety często posiłkują się tabelkami umieszczonymi w internecie i według nich dobierają rozmiar miseczki. Jest to jeden z najczęstszych błędów przy wyborze biustonosza. 

Brafitterka na podstawie dokonanych pomiarów dobiera odpowiedni pod każdym względem biustonosz. Są potrzebne do tego dwa pomiary, jeden wykonywany pod biustem, na wydechu. Od niego brafitterka odejmuje 5 centymetrów, tak aby biustonosz dobrze przylegał do ciała i po czasie nie stał się zbyt luźny.

Zobacz także:

Drugi pomiar obwodu wykonywany jest na linii sutków. Ma on na celu określenie rozmiaru miseczki. Pomiar powinien być wykonywany na nagim ciele, ponieważ wtedy jest on najbardziej precyzyjny. Jeśli jednak nie czujesz się dość pewnie i nie masz ochoty rozbierać się przed nieznajomą osobą, poinformuj o tym brafitterkę. Dokona ona pomiaru na obecnym biustonoszu albo bez biustonosza przez top czy cienką bluzkę.

Dobrany przez profesjonalistkę biustonosz ma szereg zalet. Jest on nie tylko właściwie dopasowany, ale również odciąża kręgosłup, a także uwydatnia i modeluje biust. W doborze odpowiedniego stanika istotne są zarówno miseczki, ich wielkość czy kształt, jak również ramiączka oraz zapięcie. Ważne jest, by i jedno, i drugie było dopasowane szerokością do rozmiaru piersi.

Brafitterka nie tylko dopasuje idealny dla ciebie biustonosz. Nauczy cię również jego odpowiedniej regulacji oraz noszenia. Wiele problemów, które kobiety o większym biuście mają na co dzień z kręgosłupem, wynika z niewłaściwej regulacji ramiączek stanika. Aby uwydatnić piersi, wiele kobiet zbyt mocno je naciąga. To z kolei mocno obciąża ramiona i łopatki, co w efekcie kończy się bólem. W prawidłowej regulacji ważne jest również położenie zapięcia biustonosza. Powinno ono znajdować się poniżej łopatek oraz linii biustu.

Sklepy z bielizną z wyższej półki chętnie zatrudniają ekspedientki, które przeszły kurs brafittingu. Często zdarza się również, że personel w ramach szkolenia odbywa taki kurs. Ma to na celu wspomóc klientki w wyborze odpowiedniego biustonosza. Dzieje się tak, ponieważ kobiety stają się coraz bardziej świadome własnego ciała i tego, że liczy się nie tylko wygląd, lecz także codzienny komfort. 

Brafitterka – ile kosztuje?

Brafitterki najczęściej można spotkać w sklepach, których asortymentem jest bielizna. Sklepy te oferują o wiele większy wybór rozmiarów (od A do K) oraz krojów – od bardotki po usztywniany push-up.

Porada brafitterki w sklepie z bielizną jest bezpłatna, choć nie do końca. Jak wspomniałyśmy wyżej, najczęściej to ekspedientki, po odbyciu specjalnego kursu zajmują się brafittingiem. W związku z tym, opłata za profesjonalną poradę brafitterki jest wliczona w cenę biustonosza. Są one dużo droższe niż w sklepach sieciowych, mogą kosztować od 100 do nawet 400 złotych.

Warto jednak pamiętać, że biustonosze zakupione w salonie z bielizną to swego rodzaju inwestycja na lata. Produkty, które można znaleźć w tego typu sklepach są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są wytrzymałe, nie ulegają odkształceniu i są wygodne w codziennym użytku. Biustonosz dobrej jakości, odpowiednio dobrany oraz właściwie prany i przechowywany jest w stanie służyć latami.