Kim Kardashian kolekcjonerką kultowych przedmiotów

Kim Kardashian ma wyraźną słabość do rzeczy, które w przeszłości należały do sławnych osób. W tym miejscu wystarczy chociażby wspomnieć o kultowej „nagiej sukience” Marylin Monroe, w której aktorka w 1962 roku zaśpiewała „Happy Birthday, Mr. President” dla Johna F. Kennedy'ego. Obszyta dwoma tysiącami kryształków niemal przezroczysta kreacja 60 lat później posłużyła celebrytce za stylizację na Met Galę.

Nie jest tajemnicą, że pojawienie się Kardashianki na czerwonym dywanie w stroju, który do tej pory miała na sobie tylko ikona Hollywood, wywołało ogromne kontrowersje. Wiele osób było zszokowanych faktem, że gwiazda programów typu reality show w ogóle otrzymała zgodę na wypożyczenie kreacji będącej istotną częścią historii mody i popkultury XX wieku. Oliwy do ognia dodały zdjęcia ukazujące zniszczenia, jakich doznał słynny projekt.

Kim Kardashian wydała zawrotną sumę na wisiorek księżnej Diany

Sukienka Marylin Monroe nie była jednak wcale pierwszym sławnym elementem garderoby, który wpadł w ręce Kim Kardashian. W 2019 roku media obiegła informacja, że założycielka marki Skims i jej ówczesny mąż, Kanye West, weszli w posiadanie marynarki Michaela Jacksona. Jak donosił amerykański serwis E! News, para wylicytowała ją za dokładnie 65 625 dolarów, czyli równowartość ponad 285 tysięcy złotych.

Ciuch po królu popu ostatecznie otrzymała jako bożonarodzeniowy prezent córka Kim i Kanye, North West. Co ciekawe, tym razem także nie obyło się bez kontrowersji. Sprezentowanie sześciolatce marynarki autora hitu „Billie Jean” zbiegło się bowiem w czasie z publiczną dyskusją na temat zarzutów o pedofilię wobec zmarłego gwiazdora.

Mimo krytyki, która spływa na nią za każdym razem, gdy pokazuje się z ikonicznymi przedmiotami, Kim Kardashian nie zarzuca swojego hobby. Okazuje się, że bizneswoman zdobyła właśnie kolejny cenny artefakt. W trakcie przeprowadzonej przez londyński dom aukcyjny Sotheby's aukcji „Royal and Noble Sale” amerykańska gwiazda zakupiła ametystowy krzyż księżnej Diany. Mowa o spektakularnym wisiorku w kształcie krucyfiksu Attallah, który księżna Walii miała na sobie m.in. 27 października 1987 roku podczas gali charytatywnej w Londynie.

Biżuteria została wykonana w latach 20. ubiegłego wieku przez nadwornego jubilera Garrarda. W ciągu ostatnich pięciu minut o krzyż walczyło czterech oferentów. Przedstawiciele Kim Kardashian przebili wszystkich, oferując za niego 197 453 dolary, czyli około 860 tysięcy złotych. To dwa razy więcej niż przed aukcję szacował Sotheby's.

Myślicie, że Kim Kardashian zdecyduje się wykorzystać ametystowy krzyż Diany w jednej ze swoich kolejnych stylizacji?

Zobacz także: