Czy jest coś, czego Kim Kardashian jeszcze nie robiła? Celebrytka występuje w rodzinnym reality show, z powodzeniem prowadzi bieliźniano-odzieżową markę SKIMS oraz kosmetyczną SKKN BY KIM, dla których też często pozuje w kampaniach wizerunkowych. Do tego jest współzałożycielką firmy SKKY Partners, influencerką z 352 milionami obserwujących na Instagramie. Oprócz bycia businesswoman (i marką samą w sobie) 42-latka kształci się na prawniczkę i wychowuje czwórkę dzieci z małżeństwa z Kanye Westem. Teraz do swojego bogatego CV będzie mogła dorzucić rolę w „American Horror Story”!

Choć Kim na swoim koncie ma już kilka gościnnych (i dosyć wątpliwej jakości) występów, w m.in. „Totalnym kataklizmie” z 2008 roku czy „Deep in the Valley” z 2009, a także udane użyczenie głosu postaci Delores w bajce „PAW Patrol: The Mighty Movie”, tym razem podobno rolę stworzono z myślą właśnie o niej.

Kim Kardashian obok Emmy Roberts w nowym sezonie „American Horror Story”

Nowy tydzień Kim rozpoczęła z rozmachem, wrzucając na swojego Instagrama krótkie wideo, które oprócz grającej w tle muzyki zawiera raptem kilka napisów. Są one jednak tak sugestywne, że nie trudno się domyślić, co Kardashian chciała przekazać światu: to zapowiedź, że latem 2023 roku premierę będzie mieć 12 sezon „American Horror Story” pod tytułem „Delicate” z jej udziałem! Pewne jest, że wraz z nią na ekranie pojawi się Emma Roberts, która wcześniej grała już w czterech sezonach „American Horror Story”.

 


W ekskluzywnym wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”, współtwórca całej serii Ryan Murphy potwierdził, że rola ta powstała specjalnie dla Kim Kardashian. Według niego Halley Feiffer, odpowiadająca w całości za scenariusz (po raz pierwszy stworzy go tylko jedna osoba), napisała „zabawną, stylową i jednocześnie przerażającą rolę dla Kim”. Murphy dodaje również, że ten sezon zapowiada się bardzo ambitnie i jest niepodobny do niczego, co do tej pory robiła ekipa.

Kim jest jedną z największych i najjaśniejszych gwiazd telewizyjnych na świecie i cieszymy się, że możemy ją powitać w rodzinie AHS. Emma i ja jesteśmy podekscytowani współpracą z tą prawdziwą siłą dzisiejszej kultury – powiedział w oświadczeniu Murphy.
 

Rozmowy nad dołączeniem Kardashian do obsady trwały od zeszłego roku. Producent i reżyser, który prywatnie przyjaźni się z Kim, był pod wrażeniem jej występu w Saturday Night Live w 2021 roku i chciał stworzyć wyjątkową rolę dla jej telewizyjnego, serialowego debiutu.

Co ciekawe, już wcześniej klan Kardashian-Jenner miał swój, wprawdzie mały, ale wciąż udział w innej serii Ryana Murphy'ego, „American Crime Story: The People v. O.J. Simpson” sprzed kilku lat. W rolę ojca Kim, prawnika Roberta Kardashiana, który bronił O.J. Simpsona wcielił się David Schwimmer, a Kris Jenner zagrała Selma Blair.

O czym będzie „American Horror Story: Delicate” z Kim Kardashian?

Fabuła 12. sezonu „AHS” częściowo opierać się będzie na książce Danielle Valentine „Delicate Condition”, która na rynku pojawi się dopiero 1 sierpnia. Czy to oznacza, że obie premiery odbędą się w podobnym czasie? Bookshop.org opisuje tę książkę jako „wciągający thriller, który śledzi losy kobiety przekonanej, że złowroga postać zrobi wszystko, by nigdy nie zaszła w ciążę – podczas gdy mężczyźni w jej życiu nie chcą uwierzyć w ani jedno jej słowo”. Za to na okładce czytamy, że to „feministyczna aktualizacja „Dziecka Rosemary”, której wszyscy potrzebowaliśmy”.

Warto wspomnieć, że „AHS” jest jednym z największych sukcesów w dorobku Ryana Murphy'ego – w trakcie dziesięciu lat od premiery seria zdobyła ponad 100 nominacji Emmy, z czego wiele zamieniła na nagrody. Pomogła też rozwinąć aktorską karierę Lady Gagi, która pojawiła się w piątym sezonie i za swój występ otrzymała Złotego Globa. Czy to również czeka Kim Kardashian? Czy dzięki „American Horror Story: Delicate” do swojej bogatej biografii dopisze nowe zajęcie: „aktorka”?

Zobacz także: