Kiedy dowiedzieliśmy się, że siostry HAIM wracają do Polski i 7 czerwca zagrają w warszawskiej Stodole, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że tak dobrego koncertowego roku w Polsce nie było dawno. Ale ta informacja była dla nas również wspaniała z tego względu, że Alanę, Danielle i Este Haim darzymy wyjątkową sympatią. Kim są te trzy niewiasty, które z pewnością skradły nie tylko nasze serce? Najstarsza jest Este (ur. 1986), Danielle urodziła się w 1989, a Alana dwa lata później. Wychowywały się w San Fernando Valley w Kaliforni i szybko okazało się, że drzemie w nich ogromny talent. Już w dzieciństwie grały w założonym przez ich rodziców - Mordechaia i Donnę - Rockinhaim. W 2005 roku dwie starsze siostry zaczęły występować w kalifornijskiej popowej grupie Valli Girls, wypuszczając kilka kawałków i nawet pojawiając się w tym samym roku na Nickelodeon Kids' Choice Awards. Rok później Este i Danielle postanowiły wziąć pod swoje skrzydła młodszą Este i tak uformowały swój siostrzany tercet. Pierwszą płytę, EP-kę Forever wydały w 2012 roku, ale już w 2013 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy longplay Days Are Gone, na którym znalazły się takie kawałki, jak Falling czy Forever. Na kolejny krążek dziewczyn trzeba było trochę poczekać. Dlatego też w Something to Tell You, krążku z zeszłego roku, słychać zdecydowanie większą dojrzałość. To właśnie z nim siostry ruszyły w trasę Sister Sister Sister, w ramach której zawitają także do Warszawy. 

Za co uwielbiamy HAIM? Powodów jest mnóstwo i moglibyśmy wymieniać je w nieskończoność. Postanowiliśmy jednak ograniczyć je do pięciu, ale tych kluczowych dla nas, które jednocześnie najlepiej pozwolą Wam bliżej poznać Este, Danielle i Alenę (jeśli jakimś cudem jeszcze ich nie znacie) i pokochać równie mocno, jak my. 

ZOBACZ  TAKŻE: Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski na czele Męskiego Grania 2018! Posłuchajcie singla „Początek”