Skandynawski styl budzi skojarzenia z prostotą – minimalistycznym designem i stonowaną kolorystyką, nie możemy się więc nadziwić, że na ulicach Sztohholmu tego lata króluje bardzo ekstrawagancki trend. Szwedki pokochały buty, o jakie nigdy byśmy ich nie podejrzewały – puchate i bardzo kolorowe klapki z futerkiem. Serio! 

Klapki z futerkiem – Modne buty na lato 2021

Nie są w tym zresztą odosobnione. Szukając zdjęć do zilustrowania tego artykułu, natknęłam się na całą masę zdjęć fashionistek w futrzanych klapkach nie tylko z ulic Sztokholmu, ale i innych modnych metropolii – Kopenhagi, Mediolanu, Paryża... Można by wymieniać jeszcze długo. Na ulicach Warszawy też widać ten trend! Dziewczyny po prostu pokochały buty, które nie mogłyby być bardziej kontrowersyjne. W końcu klapki to z założenia buty na gorące dni, dlaczego zostały więc wykończone futrem, które kojarzy się raczej z siarczystą zimą? No cóż, skargi i zażalenia najprawdopodobniej należy kierować do Alessandro Michelego, dyrektora artystycznego marki Gucci, który kilka lat temu futerkiem ozdobił flagowy produkt marki – klasyczne mokasyny. Z czasem pomysł podchwyciły także inne marki, a następnie zaczęły robić wariacje na jego temat. Słusznie? Popularność klapków z futrem jest na to pytanie chyba najlepszą odpowiedzią.

Oczywiście, pisząc „futro”, mam na myśli wyłącznie to sztuczne (nie chcemy przecież przyczyniać się do cierpienia zwierząt). Tym lepiej, bo dzięki temu klapki z futerkiem przyjmować mogą nawet najbardziej szalone kolory – różowe, błękitne, pomarańczowe, a nawet tęczowe czy w drapieżne cętki. Jedynym ograniczeniem jest chyba wyobraźnia! Klapki z futerkiem przyjmować mogą także różne fasony, ale największą popularnością cieszą się klasyczne klapki basenowe z szerokim paskiem, przytrzymującym stopę. I to właśnie on zrobiony jest ze sztucznego futerka. Lub pluszu. Albo sztucznych strusich piór. Grunt, by były puchate!

Jak nosić klapki z futerkiem – Pomysły na stylizacje

Jak tak ekscentryczny dodatek wprowadzić do codziennej garderoby? No cóż, mieszkanki Sztokholmu i inne fashionistki klapki z futerkiem noszą niemalże do wszystkiego – w tym do najbardziej eleganckich stylizacji. Z powodzeniem można je zestawić z szerokimi spodniami z wysokim stanem i elegancką bluzką (patrz zdjęcie główne), gładką albo wzorzystą sukienką (w kwiaty albo inny drobny wzór), jeansami i T-shirtem, satynową slip dress albo... kostiumem kąpielowym. W końcu jak szaleć to szaleć! Odważycie się?