Stoicie przed wyborem liceum lecz wciąż nie wiecie, na jaki profil klasy się zdecydować (bo nie macie zielonego pojęcia, co chcecie robić w życiu)? To właśnie z myślą o osobach takich jak wy, które „nie mają sprecyzowanych planów zawodowych”, otwarta ma zostać klasa o profilu... discopolowym. Na pomysł wpadła jedna z polskich szkół, a konkretnie Zespół Szkół w Michałowie, na Podlasiu. 

W liceum w Michałowie ma powstać klasa o profilu discopolowym!

Czy uczyć w szkole będą gwiazdy disco polo i jakich przedmiotów można się spodziewać w klasie o takim profilu, na razie nie wiadomo. Szczegóły niecodziennego pomysłu mają zostać przedstawione podczas konferencji planowanej na 20 lutego. Wiadomo jednak, że uruchamiając klasę o takim profilu, liceum wchodzące w skład Zespołu Szkół w Michałowie, ma podjąć współpracę z Green Star, białostocką wytwórnią płytową, słynącą z płyt zespołów, takich jak: Akcent, Boys, Extazy, Milano czy Top Girls.

„Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym” – na łamach  „Gazety Wyborczej” powiedział burmistrz Michałowa Marek Nazarko, który od niedawna odpowiada za Szkołę (wcześniej podlegała pod powiat białostocki).

To sposób na przyciągnięcie uczniów, których od jakiegoś czasu placówce brakowało. Jeśli więc marzycie o karierze na miarę Zenka Martyniuka czy Sławomira, wiecie co robić. O ile oczywiście klasa o profilu discopolowym rzeczywiście ruszy. Nas nic już nie zaskoczy. Zwłaszcza, że muzyka disco polo, po tym jak wyszła z cienia, przeżywa właśnie swoje 5 minut. Hit czy kit? Oceńcie sami.

Już jest! Oficjalny zwiastun filmu o Zenku Martyniuku. Będzie hit? >>>