Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem inspirujących kobiet (i nie tylko) i wspaniałej zabawy. Już po raz kolejny w Zamku Ujazdowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich odbyła się gala Kobieta Roku Glamour, podczas której wręczono statuetki laureatom, wybranych przez redakcję oraz kapitułę, do której należy m.in. Anja Rubik i Arety Szpury. Nagrody odebrały: Jessica Mercedes w kategorii Ikona Stylu, Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak z G'rls Room w kategorii Wellbeing, Weronika Rosati w kategorii Aktywizm, Karolina Bruchnicka w kategorii Popkultura oraz Kasia Sokołowska w kategorii Biznes. W tym roku reaktywowano również nagrodę dla Mężczyzny Roku Glamour, którym został artysta Krzysztof Zalewski. Co działo się podczas wczorajszego wieczoru? Nie zabrakło wzruszających momentów, a także niespodzianek. Sprawdźcie poniżej!

Kobieta Roku Glamour 2019 i Mężczyzna Roku Glamour 2019 - poznajcie laureatów! >>>

Gala Kobieta Roku Glamour – relacja

Po obowiązkowych zdjęciach na ściance, gdzie gwiazdy oraz zaproszeni goście zaprezentowali spektakularne i szykowne kreacje, rozpoczęła się część oficjalna, którą po raz kolejny poprowadził niezawodny Marcin Prokop. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego otwarcia, ponieważ dla gości zagrał Krzysztof Zalewski. Artysta zaprezentował takie piosenki jak Początek oraz Miłość, miłość, którą zagrał w duecie z Natalią Przybysz. Po występie przemowę wygłosiła redaktor naczelna Glamour Kasia Dąbrowska, która przywitała wszystkich i wyjaśniła powody, dla których reaktywowano kategorię Mężczyzna Roku Glamour. Powiedziała, że świat potrzebuje nie tylko mądrych i utalentowanych kobiet, ale również mężczyzn - i tylko takimi chcemy się otaczać. Pierwszą statuetkę wręczono Weronice Rosati, którą aktorka odebrała z rąk Małgorzaty Foremniak. Gwiazda otrzymała nagrodę w kategorii Aktywizm za założenie fundacji Siła Kobiety, pomagającej kobietom, dotkniętych przemocą domową i samotnie wychowujących dzieci. Następnie nagrodzono aktorkę Karolinę Bruchnicką w kategorii Popkultura, która zadebiutowała rolą w filmie Córka trenera. Statuetkę wręczył jej Jacek Braciak, u boku którego zagrała we wspomnianej produkcji. Ikoną Stylu Glamour została Jessica Mercedes, która od 10 lat bezkompromisowo realizuje się jako blogerka modowa, a od niedawna również właścicielka dwóch dobrze znanym Wam marek – Moiess i Veclaim. Za Wellbeing wyróżniono Paulinę Klepacz i Aleksandrę Nowak, założycielki feministyczno-erotycznego magazynu G'rls Room. Natomiast Kasia Sokołowska, która otrzymała nagrodę w kategorii Biznes za stworzenie marki obuwniczej Emeralds and Crocodiles, sprzedającej szpilki w komplecie z balerinami, nie mogła być obecna na gali Kobieta Roku. W jej imieniu statuetkę odebrał projektant Dawid Woliński. Z rąk swojej przyjaciółki Natalii Przybysz nagrodę w kategorii Mężczyzna Roku Glamour odebrał Krzysztof Zalewski. Artysta zadedykował statuetkę swojej narzeczonej. Gdy nagrodzono wszystkich laureatów, na scenie pojawiła się redakcja Glamour i przyznała nagrodę Marcinowi Prokopowi. „Gdyby magazyn Glamour był mężczyzną, byłby Marcinem Prokopem”, podsumowała redaktor naczelna magazynu, Kasia Dąbrowska.

Po części oficjalnej rozpoczął się bankiet. Goście wzmocnili się pysznym jedzeniem, zapewnionym przez catering restauracji mistrza kulinarnego, N31 by Robert Sowa. O nawodnienie gości zadbała marka Cisowianka, a także Carlo Rossi, które zapewniło niezliczone ilości wina! Najbardziej obleganym miejscem do robienia zdjęć została ściana marki AA z neonowymi skrzydłami, dzięki którym każdy mógł poczuć się przez chwilę aniołem ;). Strefę relaksu zapewniła marka Nou, w której czas umilały świeże kwiaty i piękne perfumy.

W galerii powyżej znajdziecie fotorelację z imprezy Kobieta Roku Glamour, natomiast pod TUTAJ >>> obejrzycie gwiazdy i ich kreacje z wczorajszego wieczoru.