Gala Kobieta Roku Glamour 2022 za nami. Redakcje magazynu Glamour i Glamour.pl po raz kolejny przyznali statuetki w kategoriach: Styl, Biznes, Popkultura, Misja, Ikona, jak również Mężczyzna Roku. Podobnie jak w poprzednim roku, czytelniczki oraz czytelnicy naszego serwisu wybrali laureatki w kategorii E-aktywizm. Co więcej, wręczono nagrodę w kategorii specjalnej Glamour x Paradyż „Dziewczyna Przyszłości”. Kto został wyróżniony w tym roku? Poznajcie laureatki nagród w tegorocznej edycji plebiscytu Kobieta Roku Glamour oraz Mężczyznę Roku Glamour. Nie boją się mówić o rzeczach ważnych, aktualnych, a do tego niekiedy bardzo trudnych. Zmieniają otaczającą nas rzeczywistość na lepsze. Inspirują. 

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria Styl: Daria Zawiałow

Wyrazista i charyzmatyczna. Styl, w jakim prowadzi swoją karierę – na własnych zasadach i bez kompromisów, dowodzi, że rock and roll jest dziewczyną.

Kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria Biznes: Anna Komierowska-Szweycer i Aleksandra Klaman

Przekonały nas, żeby wymienić klasyczne szampony na te w kostce. Bo lepiej dla nas, a przede wszystkim dla planety. Kostki Soap for Globe są też totalnie piękne. 

Kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria Popkultura: Ofelia

Jej płyta „8” to doskonałe połączenie przebojowej formy, mądrej treści i szlachetnej misji, by szczerze i błyskotliwie opowiedzieć o kobiecości. Ta dziewczyna rządzi dziś polską muzyką!

Kolaż Glamour.pl

Zobacz także:

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria Misja: Anna Alboth

Aktywistka związana z Grupą Granica i Minority Rights Group. Z takim samym zapałem walczy o wszystkie osobyw kryzysie uchodźczym, niezależnie od ich wyznania czy koloru skóry.

Kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria Ikona: Magda Mołek

Dziennikarka. Twórczyni cyfrowa. Na kanale „W moim stylu” promuje feminizm – mądry, nowoczesny i niewykluczający. Po latach pracy jako dziennikarka telewizyjna Magda postanowiła prowadzić karierę na swoich zasadach.

Kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria E-aktywizm: Urszula Chowaniec i Natalia Skoczylas 

Grubancypantki zabierają głos i działają! Natalia Skoczylas i Urszula Chowaniec prowadzą podcast i zmieniają rzeczywistość, walcząc o godność osób grubych. Otwierają nam oczy na systemową dyskryminację, wprowadzają temat fatfobii do Sejmu i opowiadają szczerze i bez przepraszania o życiu w grubym ciele.

Kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2022, kategoria specjalna Glamour x Paradyż „Dziewczyna Przyszłości”: Justyna Kosmala

Współtwórczyni i współwłaścicielka Charlotte. Łączy tradycję z nowoczesnością, a Polaków przy wspólnym stole.

Kolaż Glamour.pl

Mężczyzna Roku Glamour 2022: Piotr Jacoń 

Napisał książkę „My, trans” o rzeczywistości osób transpłciowych w Polsce i zapoczątkował pierwszą poważną debatę na ten temat. Miał też odwagę opowiedzieć historię swojej rodziny i transpłciowej córki.

Kolaż Glamour.pl