Kolor: fioletowy

Zastosowanie: Ten odcień neutralizuje kolor żółty.Sprawdzi się więc przy maskowaniu gojących się siniaków, gdy chcesz akurat założyć odkrytą sukienkę. Jeśli zamiast korektora zdecydujesz się na bazę w tym kolorze, świetnie odświeży skórę i nada jej zdrowszego odcienia. 

Kolor: brzoskwiniowy

Zastosowanie: Odcień pomiędzy pomarańczem a różem przeznaczony jest do okolic oczu. Doskonale rozświetla, nadaje zdrowy wygląd i sprawia, że skóra wygląda na bardziej wypoczętą. Warto nałożyć go na większą okolicę - nie tylko bezpośrednio po oczami. Na przykład z boku nosa.

Kolor: zielony

Zastosowanie: Zielony korektor pokochają dziewczyny zmagające się z trądzikiem. Ten kolor doskonale maskuje zaczerwienienia. Można nakładać go punktowo na wypryski, pęknięte naczynka, czy pojedyncze czerwone punkty, ale także na większe obszary, np. powstałe od zimna i wiatru rumieńce. 

Kolor: żółty

Zastosowanie: Skoro fioletowy korektor maskuje żółte ślady, to żółty poradzi sobie z fioletowymi. Stosuj go w miejscach, gdzie widoczne są przez skórę żyły, rozświetlaj podkrążone oczy oraz niweluj siniaki. Świetnie sprawdza się po ciężkiej nocy, gdy z naszymi workami pod oczami nie radzi sobie klasyczny korektor rozświetlający.

Kolor: biały

Zastosowanie: Biały korektor silnie rozświetla. Warto stosować go np. nad łukiem kupidyna, czyli wygięciem na górnej wardze, gdy malujemy usta na intensywny kolor. Biel podkreśli ich kontur. Poza tym biały korektor sprawdzi się w wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj o nim, gdy następnym razem wykonasz makijaż smoky eye. 

Kolor: pomarańczowy

Zastosowanie: To rzadko spotykany odcień, ale okazuje się przydatny, gdy musimy zamaskować zaawansowane przebarwienia. Pomarańczowy korektor nakładamy na brązowe plamki oraz białe ślady po słońcu lub po trądziku. 

Kolor: naturalny beż

Zastosowanie: To odcień właściwy dla dziewczyn, które nie mają większych problemów ze skórą i nie muszą tuszować poważnych niedoskonałości. Beż nie zamaskuje zmian kolorystycznych, ale poradzi sobie z wygładzeniem cery. Wykorzystaj go do rozjaśnienia delikatnych przebarwień lub bardzo drobnych zaczerwienień. Możesz stosować go zarówno pod podkład, jak i po jego nałożeniu. W tym ostatnim przypadku, nie zapominaj o pudrze.