Już od 1999 roku firma Pantone wybiera kolor, który będzie królował przez kolejne miesiące, czyli widoczny będzie na wybiegach podczas tygodni mody, w designie, architekturze, w kuchni i oczywiście w social mediach, a przede wszystkim na Instagramie. W kończącym się już 2018 roku rządził ultrafiolet, wytypowany, by oddać to, co aktualnie dzieje się nie tylko w kulturze, ale również na świecie. Co tu dużo mówić - niezbyt pozytywny odcień. Na szczęście możemy już o nim zapomnieć. I nie tylko dlatego, że do nowego, 2019 roku zostało zaledwie kilkanaście dni, ale przede wszystkim z tego powodu, że Pantone ogłosił następcę Ultra Violet

Fotograf dobiera żelki do odcieni Pantone i robi im zdjęcia >>>

Znamy kolor roku Pantone 2019

Living Coral to kolor roku 2019 według Pantone. To złoto-koralowy odcień, niezwykle intensywny, ciepły i zarażający optymizmem. Czyli totalne przeciwieństwo Ultra Violet. Living Coral ma też zwrócić naszą uwagę na środowisko, a przede wszystkim jego ochronę, stanowiąca aktualnie jeden z podstawowych celów społeczno-politycznych. Kolor Pantone 2019 ma skłonić nas do myślenia o rafach koralowych, jednych z najstarszych ekosystemów na Ziemi, zapewniających schronienie i pożywienie ogromnej różnorodności gatunków. Warto pamiętać, że w rafach koralowych żyje większa liczba gatunków morskich na metr kwadratowy niż w jakimkolwiek innym środowisku morskim.

Wybór Pantone 16-1546 Living Coral firma Pantone celebruje wspólnie z Royal Palm South Beach Miami, resortem znajdującym się samym sercu Miami Beach, tuż przy plaży i Ocean Drive. Zazdrościmy każdemu, kto w tej chwili ma okazję zwiedzić tamte okolice, bo na plaży trafić może na parasole w kolorze Living Coral, które na tle lazurowej wody Oceanu Atlantyckiego i błękitnego nieba muszą prezentować się obłędnie!

Czy pudrowy róż to wciąż modny kolor? >>>