Konferencja Glamour Academy

7 marca w Elektrowni Powiśle odbyła się konferencja Glamour Academy. To projekt, który powołaliśmy do życia w 2024 roku. Jego celem jest zarówno poszukiwanie odpowiedzi, jak i zadawanie pytań na tematy, które są bliskie kobietom. W każdym miesiącu bierzemy na tapet inny obszar życia i pytamy ekspertów oraz ekspertki o aktualne dane, badania oraz kierunek zmian.

Glamour Academy to ekspercka wiedza na wiele ważnych i interesujących tematów. Specjalnie dla was rozmawiamy z ekspertami i ekspertkami, byśmy razem mogli poszerzać swoją świadomość z obszaru takich zagadnień jak self-care, ekologia, technologia, zdrowie psychiczne czy relacje – mówi Katarzyna Dąbrowska, Redaktorka Naczelna Glamour.

 

Przyszłość to kobiety i technologia

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy aktualne dane o glamour.pl i przybliżyliśmy gościom ideę powstania Glamour Academy. W styczniu poświęciliśmy się zgłębianiu „selfcare”  więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Luty i marzec odbyły się pod hasłem „Femtech”, a sponsorem tematu był Samsung. Na naszej stronie pojawiły się artykuły, które ukazują, jak technologia wpływa na życie kobiet oraz jak będzie wyglądała przyszłość, którą zdominuje sztuczna inteligencja i nowe rozwiązania, których autorkami są również Polki. 

W świecie ciągłej zmiany potrzebna jest rzetelna wiedza i wskazanie kierunków, które dają możliwości do rozwoju, doskonalenia siebie, doznania spełnienia, a także zmiany otaczającego świata na lepszy. Rozumiejąc te potrzeby, a zarazem wypełniając misję, by wspierać naszych czytelników w ich wyborach, decyzjach dotyczących przyszłości oraz wzmacniać ich poczucie pewności siebie, zdecydowaliśmy się powołać GLAMOUR ACADEMY. Celem tego projektu jest zaspokojenie potrzeb: samorozwoju, nauki, poznawania siebie i świata  wyjaśnia Katarzyna Dąbrowska, Redaktorka Naczelna Glamour Polska.

Na konferencji odbyła się debata, w której udział wzięły: Kasia Wierzbowska  innowatorka społeczna, CEO Sophia Health, Magdalena Chorzewska – psycholożka, Wiktoria Wójcik – ekspertka w dziedzinie metaverse i gamingu oraz Sara Marska-Maj – autorka kanału FemTech Poland, znawczyni tematu. Spotkanie prowadziła Katarzyna Dąbrowska – Redaktorka Naczelna Glamour Polska. Partnerem konferencji i Glamour Academy Femtech był Samsung.

Zobacz także:

Nowe treści, związane z tematem miesiąca, są również publikowane w magazynie Glamour oraz w sekcji specjalnej Glamour Academy. Dodatkowo w drukowanym numerach GLAMOUR znajdziecie QR Code, który prowadzi was do bieżących artykułów na Glamour.pl. 

Katarzyna Dąbrowska (Glamour), Karolina Ivanovska (Samsung)