15 czerwca raz na zawsze zniknęły wysokie opłaty roamingowe, które znaliśmy do tej pory. Od teraz za połączenia międzynarodowe w Unii Europejskiej zapłacimy jak za rozmowy krajowe. Cenniki sieci Plus, Orange, T-Mobile i Play już zostały zmienione. 

W lutym tego roku po wielu latach starań udało się osiągnąć porozumienie w temacie jednolitych cen za połączenia na terenie całej Unii Europejskiej. Do tej pory były to jedne z najdroższych rozmów i dla wielu roaming oznaczał brak kontaktu z najbliższymi przez okres wakacji za granicą kraju. 

Ile za roaming zapłacimy w Orange?

Mając abonament w Orange sieć w ramach taryfy oferuje bez dodatkowych opłat nielimitowane rozmowy i SMS-y ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w całej Unii Europejskiej. Dodatkowo 1 GB internetu.

Ile za roaming zapłacimy w T-Mobile?

Tutaj podobnie jak w przypadku Orange klienci mogą rozmawiać bezograniczeń w ramach abonamentu z pakietem nielimitowanych rozmów. 

Ile za roaming zapłacimy w sieci Plus?

Zobacz także:

Plus oferuje swoim klientom stawkę 0,29 zł za minutę połączenia wychodzącego w LTE na ternie całej UE i 0,05 zł za połączenie przychodzące. Za SMS-a zapłacicie 0,20 zł, a wysłanie MMS-a to koszt dwa razy większy. Dodatkowo za transfer danych będziecie musieli zapłacić 0,19 zł za 1 MB wykorzystanego transferu. 

 Ile za roaming zapłacimy w sieci Play?

Także Play zdecydował się znieść drogie opłaty za połączenia na terenie całej Unii Europejskiej. W zależności, który pakiet abonamentu posiadacie z pewnością będziecie mogli korzystać z darmowych i nielimitowanych rozmów w 28 krajach w Europie (dotyczy to połączeń przychodzących). Połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y, które wykonacie w roamingu UE,  sieć potraktuje jak połączenia wykonane w kraju.