Instagram to darmowa kopalnia inspiracji. Przed nadchodzącym sezonem warto zatem zebrać gotowe pomysły na ciekawe stylizacje, żeby potem nie marnować lata na stanie przed szafą i narzekanie, że nie ma się w co ubrać. Gotowce można skopiować i wkleić na siebie. Oczywiście nie trzeba tego robić 1:1. Często popularne influencerki nie pokazują tylko tegorocznych zakupów, ale także modele z ubiegłych sezonów lub perły vintage. Nie jest to powód, żeby się zniechęcać. Ich stylizacje można odtworzyć nawet dzięki ubraniom i dodatkom z sieciówek. Jeśli szukasz nieskomplikowanych outfitów, których stworzenie nie zajmuje zbyt wiele czasu, a jednocześnie emanują bezwysiłkowym szykiem, to poniższe propozycje będą strzałem w dziesiątkę. Coś dla siebie znajdą fanki kolorów i osoby ceniące sobie stonowaną paletę.

Stylizacja do skopiowania z Instagrama – Biała koszula na luzie

Czasami wystarczy bardzo niewiele, żeby stylizacja składająca się z tych samych rzeczy zaczęła wyglądać inaczej niż dotychczas. Przykładem mogą być wariacje na temat białej koszuli. Jej potencjał jest ogromny. Niedawno pisaliśmy o tym, jak nosić koszulę i okazało się, że jest przynajmniej 9 sposobów. Jeden z nich polega na tym, żeby zostawić ją rozpiętą. W takiej formie może być noszona także na kilka sposobów. Z jednej strony sprawdzi się jako narzutka na top. Z drugiej wcale nie musi być na wierzchu. Top, rozpięta koszula i marynarka to znakomite trio. Pomimo że w takim zestawie pojawiają się elementy kojarzone z eleganckimi stylizacjami, to w rzeczywistości otrzymamy pełny luz. Nie można zatem powiedzieć, że nie ma ideałów. Ten pomysł na letnią stylizację taki właśnie jest.

 

 

Stylizacja do skopiowania z Instagrama – Mini na co dzień

W ostatnich sezonach projektanci przypomnieli sobie o długości mini, a wraz z nimi na nowo odkryły ją influencerki. Dzięki temu Instagram dosłownie zalały świetne pomysły na wykorzystanie tego elementu garderoby, które warto powielić. Jeden z nich to codzienna interpretacja mundurka szkolnego. Pomimo że większość z nas nigdy nie miała go nas sobie, to jednak za sprawą amerykańskich seriali nie mamy wątpliwości, jak może wyglądać. Przykładem może być chociażby „Plotkara”.

Warto też pamiętać, że nie trzeba być uczniem, żeby nosić podobny zestaw. To raczej trend bez ograniczeń wiekowych, który można dopasować tak, żeby był skrojony na miarę naszych potrzeb. Biała koszula, ulubiona marynarka i plisowana minispódniczka nie potrzebują już wiele. Wygodne loafersy lub mokasyny i białe skarpety w zupełności wystarczą.

 

Zobacz także:

 

Stylizacja do skopiowania z Instagrama – Kolorowe dzwony

Latem aż ciężko nie sięgać po kolory. Słoneczny żółty, róż z ulubionych piwonii lub odcień trawy po deszczu wręcz proszą się o wykorzystanie ich w stylizacjach. Można to zrobić na kilka sposobów. Sięgnąć po pojedynczy element garderoby w kolorze lub pozwolić, żeby różnobarwne ubrania i dodatki zdominowały ją w całości. Dodatkowo warto też pamiętać o wzorach, które już na jednej rzeczy mogą pozwolić zaprezentować całą feerię barw. Myśląc o takich ubraniach w tym sezonie od razu mamy przed oczami dzwony. Spodnie w stylu lat 70. i 90. to teraz prawdziwy przebój, który mogą pokrywać kwiaty, zwierzęcy printy i inne esy floresy. Dopełnieniem może być jednobarwna bluza. Jeżeli dodatkowo na stopach pojawiają się trampki, to całość będzie nie tylko bardzo efektowna, ale do tego jeszcze niezwykle wygodna. Właśnie takich zestawów potrzebujemy latem.

 

 

Stylizacja do skopiowania z Instagrama – Kamizelka i spodnie od garnituru

Eleganckie zestawy w stylu power dressing na dobre przeniknęły do casualowej mody codziennej. Często w pozbyciu się typowo formalnego charakteru pomagają im dodatki. Garnitur zmienia się za sprawą sneakersów. Podobnie jest też w przypadku garsonek, które chętnie na co dzień wybierają nie tylko Francuzki. Innym sposobem może być też wyjście poza schemat i nietypowe zestawienie ubrań, które tworzą służbowy mundurek. W tym sezonie wiele fashionistek stawia na spodnie garniturowe. Nie łączą ich jednak z koszulą. Zamiast niej wybierają kamizelkę od garnituru. Ta zamiast topu sprawdza się rewelacyjnie.

 

 

Stylizacja do skopiowania z Instagrama – Pomarańczowy total look

Mamy przepis na trzyskładnikową stylizację, która idealnie sprawdzi się latem. To coś dla osób, które lubią zasmakować w pomarańczy. Mowa bowiem o total looku, do którego odtworzenia wystarczą trzy rzeczy właśnie w tym kolorze. Pomarańczowa koszula i spodenki oraz buty to prosty, ale efektowny zestaw. Nie jest też powiedziane, że musisz traktować tę stylizację jako gotowy szablon, w którym nie można nic zmienić. Zawsze warto nanosić poprawki, które pozwolą dopasować daną inspirację do własnego stylu. Jeżeli zatem jest ci zielono lub w duszy gra ci fiolet, to właśnie te kolory mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia efektownego total looku.