„Jesteśmy podekscytowani, że będziemy częścią nadchodzącego pokazu Louis Vuitton w Seulu!” – przed dwoma dniami na swoim Twitterze napisał chyba najsłynniejszy koreański zespół BTS. I zapowiedział, że wydarzenie będzie można obejrzeć przez internet 7 lipca 2021 roku o godzinie 19.00 czasu koreańskiego (KTS). Pokaz miał mięć bowiem oryginalną formułę – filmu modowego (jak możecie się domyślać format zyskał na popularności podczas pandemii, tym bardziej, że daje markom prawdziwe pole do popisu).

Nie trzeba było czekać długo, by post polubiło ponad 2 miliony osób, a pozytywny komentarz zostawiło prawie 200 tysięcy. „AAAAAAAAAAAAAAAA!!!!” – głównie pisali fani. Zresztą zobaczcie sami:

A ponieważ w Polsce jest 7 godzin później niż w Korei, już można podziwiać efekty tej współpracy. Jak członkowie zespołu BTS spisali się w roli modeli? Nie trzymamy was dłużej w niepewności.

BTS w pokazie Louis Vuitton w Seulu. Jak członkowie zespołu wypadli w roli modeli?

Chłopaki z BTS, czyli: Jung Kook, J-Hope, V, RM, Jin, Suga, i Jimin mieli za zadanie zaprezentować męską kolekcję Louis Vuitton na jesień-zimę 2021 – a właściwie 34 nowe sylwetki, które powstały niedawno jako jej uzupełnienie – podstawowa wersja kolekcji swoją premierę miała w styczniu tego roku. Virgil Abloh, główny projektant linii męskiej francuskiego domu mody, nie był by jednak sobą, gdyby nie wymyślił czegoś ekstra. Stąd właśnie pokaz specjalny całkiem nowych projektów. Główna inspiracja była jednak ta sama – miasto, podróże i odrzutowce. Nie zabrakło także charakterystycznych dla designera haseł nadrukowanych na dodatkach. Tym razem: „At the same place, at the same time” („W tym samym miejscu, w tym samym czasie”) oraz „Hope” („Nadzieja”). Które tylko podbijały tajemniczą i nieco refleksyjną atmosferę filmu.

Chłopaki z BTS nie przechadzali się bowiem po tradycyjnym wybiegu, ale przemieszczali się w labiryncie szklanych pomieszczeń i fabrycznych korytarzy. Widząc się, ale nie mogąc siebie odnaleźć... A wszystko to oczywiście w ubraniach Louis Vuitton – obszernych płaszczach w kratę i z guzikami w kształcie odrzutowców, eleganckich, dopasowanych do ciała garniturach, futurystycznych okularach i innych ekscentrycznych dodatkach, takich jak obszerne torby weekendowe – znak rozpoznawczy marki. Najlepiej zresztą zobaczcie sami:

Członkowie BTS ambasadorami Louis Vuitton

Dlaczego chłopaki z BTS wzięli udział w nietypowym pokazie? No cóż, jakiś czas temu (a dokładnie wiosną tego roku) zostali ambasadorami Louis Vuitton! W praktyce oznacza to, że nie tylko mają brać udział w wydarzeniach promocyjnych marki, takich jak właśnie najnowszy film, ale i mają koncertować ubrani od stóp do głów w ubrania francuskiego domu mody. „Ludzie kupią wszystko, czego oni dotkną” – słowa Paula Hana, założyciela portalu Allkpop, są najlepszym dowodem na to, że wybranie BTS na ambasadorów Louis Vuitton to kolejny genialny pomysł Virgila Abloha. Tym bardziej, że w roli modeli spisali się doskonale! 

 

Zobacz także: