Przebarwienia na twarzy powstają wskutek nieprawidłowego działania melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny (barwnika). Piegi i ciemniejsze plamki tworzą się pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce, przyjmowania niektórych leków, nieodpowiedniej pielęgnacji i zmian hormonalnych. Na szczęście istnieją specjalistyczne zabiegi, które pomagają w walce z przebarwieniami na twarzy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj >>>. Na rynku znajdziecie również wiele produktów, rozjaśniających ciemne plamki na skórze i wyrównujące koloryt skóry. Poniżej znajdziecie najskuteczniejsze kosmetyki na przebarwienia twarzy.

Kosmetyki na przebarwienia twarzy – jakie produkty wybrać?

Przy wyborze kosmetyków na przebarwienia, należy zwrócić uwagę na obecność w składzie elementów, które pomogą uporać się z plamkami na skórze. Należy do nich m.in. retinol, przyspieszający proces tworzenia nowych komórek, co ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę. Skuteczne kosmetyki na przebarwienia powinny również zawierać kwas azelainowy, świetnie działający na pozostałości po trądziku. Działa również przeciwbakteryjnie i rozjaśniająco. Poza tym krem na przebarwienia musi mieć niezastąpioną witaminę C, która skutecznie z nimi walczy. Paleta produktów jest szeroka: od serum po krem i żel do mycia. Warto stosować jedną linię kosmetyczną, aby wzmocnić działanie kosmetyków. Wśród polecanych przez nas znajdziecie korygujący krem na noc marki Clarins, który odżywia i uelastycznia skórę, a także zapewnia promienny blask, a także silnie skoncentrowany krem retinol reface od Indeed Labs z witaminą A. Sprawdźcie poniżej kosmetyki na przebarwienia twarzy.

Skóra sucha i skóra odwodniona – czym się różnią? Podpowiadamy, jak rozpoznać typ skóry i w jaki sposób je pielęgnować >>>