Serial „Maria Antonina”: kiedy i gdzie oglądać?

Serial „Maria Antonina” to zachwycające kostiumy (dzięki współpracy z domem mody Dior stworzono dwie przepiękne suknie), zjawiskowe wnętrza i historia kobiety, którą śmiało można dziś określić mianem feministki. W roli głównej – piękna Emilia Schüle. Zobaczcie zwiastun (my nie możemy oderwać od niego wzroku) i nie przegapcie tej wyczekiwanej produkcji.

Dwa nowe odcinki kostiumowego serialu będą ukazywać się co piątek od 20 stycznia w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

Serial „Maria Antonina”: o czym jest serial?

„Maria Antonina” to opowieść o ikonicznej królowie – nienawidzonej za życia, pokochanej po śmierci. Dlaczego? Jej myślenie wykraczało bowiem poza ramy czasów, w których żyła. To historia o młodej i pięknej żonie Ludwika XVI, jej losach na wersalskim dworze oraz niekoniecznie przyjaznym przyjęciu ze strony tamtejszego środowiska. W tym serialu Marię Antoninę przedstawiono nieco inaczej niż zwykle...

Materiały prasowe

Twórcy zdecydowali się pogłębić skomplikowaną psychikę Marii, skrywane marzenia oraz lęki kobiety, którą w tak młodym wieku przeniesiono z Austrii do obcego kraju (w ramach zaaranżowanego, nieszczęśliwego małżeństwa z delfinem Francji, późniejszym królem Ludwikiem XVI). Tak powstał wybitny, oryginalny dramat, który oparto na autentycznych wydarzeniach. Sprawdź, jak wyglądała epoka przepychu, mody i kultury.

Wielkie zaskoczenie! Poprzez tę słodko-gorzką opowieść, Deborah Davis „rehabilituje” Marię Antoninę i pozostawia nam wiele miejsca na obiektywizm. Jej punkt widzenia jest fascynujący – TELE LOISIRS

Materiały prasowe

Maria Antonina uwielbiała wystawne życie w luksusie i hazard. Często imprezowała do rana (najchętniej we własnym pałacu Le Petit Trianon) i nie stroniła od hazardu. Dworzanie i mieszkańcy Francji uważali ją za nieodpowiedzialną skandalistkę. Jej historia była tragiczna. Podczas Rewolucji Francuskiej oskarżono ją o zdradę stanu, po czym skazano Marię na karę śmierci.

Maria Antonia była bardzo wielowymiarową postacią żyjącą według niezrozumiałej dla niej francuskiej etykiety (...) nieustannie broniła swojego prawa do wolności i prywatności. Nie mając głosu w sprawach decyzji politycznych, postanowiła zostać ikoną w świecie mody (...) – twierdzi odtwórczyni głównej roli, Emilia Schüle. 

Materiały prasowe

Zobacz także:

Serial „Maria Antonina” pozwoli odbiorcom odkryć mroczny, manipulacyjny i mizoginistyczny świat Wersalu. Maria Antonina jest w nim uosobieniem współczesnych wartości (nieprzemijających, tak istotnych dla nas również w XXI wieku): indywidualności, determinacji, równości i samostanowienia. W czasach ancien régime fakt, że zdecydowała się na walkę o siebie, był przejawem nie lada odwagi. 

Maria Antonina to Królowa ruchu „Girl Power"! – PARIS MATCH

„Maria Antonina” na CANAL+: obsada i twórcy serialu

Twórcy serialu „Maria Antonina” zdecydowali się zwrócić do najlepszych przedstawicieli filmowej branży. Do pracy przy produkcji zaangażowano m.in. wielokrotnie nagradzaną projektantkę kostiumów, Madeline Fontaine („Bardzo długie zaręczyny”, „Jackie”) wraz z Marie Frémont i ekipą 65 artystów. Wspólnie stworzyli oni zachwycające kostiumy z dbałością o każdy detal. 

Trzy powody, dla których warto obejrzeć serial Maria Antonia? Oryginalny, feministyczny i nowoczesny portret, pokazujący ikoniczną postać historii w innym, nieznanym nam świetle. Portret, w którym dodatkowym atutem jest wizualne piękno XVIII-wiecznych wnętrz – TELE 2 SEMAINE

Materiały prasowe

Z kolei nad scenografią do serialu pracował sam Pierre Quefféléan (znany ze scenografii do filmu „Do zobaczenia w zaświatach”). Razem z wybitną ekipą ponad 100 ekspertów odtworzył on w pomieszczeniach studia Bry-sur-Marne królewskie apartamenty Wersalu. Poza tym zdjęcia do serialu kręcono m.in. właśnie na terenie pałacu królewskiego w Wersalu, w pałacu Vaux-le-Vicomte oraz w miejscowości Lésigny.

Poza Emilią Schüle w produkcji wzięli udział również: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O'Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. Psst, w obsadzie jest również polski akcent – aktor Philippe Tłokiński!

20 stycznia – zanotuj tę datę! Poznaj historię Marii Antoniny od innej strony i zanurz się mroczny świat tajemnic Wersalu. 

Materiały prasowe