Już za chwilę rusza kolejny letni festiwal, który oczywiście będziemy Wam relacjonować na bieżąco. Przygotowując się na Kraków Live Music Festival 2018 warto wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach, które na pewno przydadzą Wam się podczas trwania imprezy. Jak dojechać na teren festiwalu, gdzie wymienić bilety na opaski i co spakować, aby było nam ciepło? Te i inne informacje zebraliśmy w jednym miejscu!

5 miejsc idealnych na śniadanie w Krakowie >>>

Dojazd na Kraków Live Festival

Kraków Live Festival odbywa się 17 i 18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Miejsce jest dobrze skomunikowane, a na koncerty dojedziecie zarówno autobusem, jak i tramwajem. Na przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta - 1,4 km od festiwalu - dowiozą Was autobusy o numerach: 124, 128, 424 i 664 linia nocna. Przystanek, który znajduje się najbliżej wejścia na festiwal, to przystanek tramwajowy Muzeum Lotnictwa. Dojedziecie na niego liniami: 4, 5, 9, 10, 44, 52, 64 linia nocna.

Jeśli chodzi o powrót, od godz. 23:00 do 3:00 będą kursowały bezpłatne autobusy, które dowiozą Was do centrum Krakowa. 

Na imprezę możecie przyjechać także rowerem. Miejsce, aby zostawić swój pojazd, będzie usytuowane w okolicy bramek wejściowych na festiwal od Al. Jana Pawła II.

Kraków Live Festival 2018: gdzie wymienić bilety na opaski?

Tak jak w przypadku festiwalu Open’er, w Krakowie również należy wymienić papierowy lub elektroniczny bilet na opaskę. Jednak w związku z tym, że to o wiele mniejsza impreza, punkt, w którym można tego dokonać, jest tylko jeden. Znajduje się przy wejściu na teren festiwalu od Al. Jana Pawła II i działa w następujących dniach oraz godzinach: 16 sierpnia od 12:00 do 21:00, 17 sierpnia od 8:00 do 1:30 i 18 sierpnia od 10:00 do 1:30. Organizator uczula, aby wybrać się na imprezę minimum 2 godziny wcześniej przed rozpoczęciem koncertu, na którym chcemy być, aby mieć pewność, że na niego zdążymy. 

Pogoda na Kraków Live Festival 2018

W tym roku pogoda dla festiwalowiczów jest bardzo łaskawa. Tegoroczna edycja Open’era była pierwszą od kilku lat, na której nie padał deszcz i było całkiem ciepło! Natomiast weekend w Krakowie zapowiada się upalnie. W piątek temperatura sięgnie nawet 27 stopni, a w sobotę o jeden stopień więcej. Pamiętajcie jednak, że wieczorami i w nocy będzie chłodniej, a temperatura może spaść nawet do 15 stopni. Dlatego oprócz szortów i topów nie zapomnijcie spakować cieplejszej bluzy, skórzanej lub jeansowej kurtki.

Czy można jeszcze kupić bilety na Kraków Live Festival?

Jeżeli w ostatniej chwili zdecydowaliście, że chcecie wybrać się na koncert Kendricka Lamara czy A$AP Rocky, macie szansę na zakup biletów przed wejściem na festiwal. Kasy biletowe działają w piątek i sobotę od 8:00 i 10:00 do godz. 1:00 w nocy. Wejściówki Final Call Tickets na 2 dni kosztują 399 zł, z polem namiotowym 439 zł. Natomiast za jeden dzień zapłacicie 229 zł.

Znamy datę kolejnej edycji Open'er Festival 2019! >>>

Kraków Live Festival 2018: artyści i godzinowa rozpiska koncertów

Headlinerami tegorocznej edycji festiwalu są Kendrick Lamar, który zagra o godz. 23:00 w piątek (17 sierpnia) oraz A$AP Rocky. Artysta przylatuje do Europy specjalnie na ten jeden koncert, a usłyszymy go już w sobotę (18 sierpnia) o godz. 21:00 na głównej scenie. Oprócz przedstawicieli amerykańskiego rapu, na Kraków Live Festival wystąpią m.in.: Jessie Ware, Die Antwoord, Martin Garrix i Stormzy. Jeśli chodzi o polską reprezentację, to na dwóch scenach Kraków Live Festival 2018 usłyszymy i zobaczymy Linię Nocną, Darię Zawiałow, Mery Spolsky, Sokoła i KAMP!. Poniżej znajdziecie pełny line-up oraz godzinową rozpiskę koncertów.