Krem Nivea jest jednym z najbardziej kultowych produktów wszech czasów. Używały go zapewne Wasze prababcie i babcie, ponieważ kiedy ponad 100 lat temu pojawił się na półkach sklepowych, był prawdziwym hitem i luksusem, jakiego wcześniej nikt nie znał. Był również pierwszym produktem, który pojawił się w ofercie brandu w 1911 roku. Od tamtego czasu jego formuła i skład praktycznie się nie zmieniły. Podobnie jak opakowanie, czyli płaskie, okrągłe pudełko z granatową pokrywką i charakterystycznym logo Nivea. Na bazie bogatego kremu powstało wiele innych produktów, m.in. w lżejszej wersji. Jednak pierwotna formuła wciąż przemawia do wielu osób, które zawsze mają pod ręką słynny kosmetyk do pielęgnacji. Okazuje się, że sporo osób wykorzystuje go nie tylko w celu nawilżenia twarzy, ale stosuje go również jako remedium w innych okolicznościach. Do czego można używać kultowego kremu Nivea? Poznajcie jego zaskakujące właściwości.

Krem Nivea jako balsam na przesuszone pięty, kolana i łokcie

Bogata i tłusta formuła kremu Nivea jest czasami za ciężka jako dzienny krem pod makijaż, nie każdemu też służy jako krem na noc. Ale za to świetnie nadaje się jako produkt natłuszczający do najbardziej wysuszonych miejsc na ciele, takich jak pięty, kolana i łokcie. Efekty są natychmiastowe!

Krem Nivea jako baza pod makijaż

Niektóre dziewczyny na urodowych grupach na Facebooku polecają krem Nivea jako bazę pod makijaż. Jeśli nie przeszkadza Wam tłusta formuła i Wasza skóra dobrze ją adaptuje, możecie wypróbować produkt jako wygładzającą bazę. Oprócz tego, że twarz jest gładka i ma zmniejszone pory, formuła kremu zapewnia, że podkład lepiej się trzyma. Ułatwia również aplikację i rozprowadzanie fluidu.

7 najlepszych kremów nawilżających do twarzy >>>

Krem Nivea jako remedium na suche dłonie

Bogata formuła kremu Nivea sprawdza się również jako otulająca maska na noc na suche dłonie. Nawilża je i ma kojące właściwości. Co więcej, natłuszcza również suche skórki. Jeśli macie problem z permanentnie wysuszonymi skórkami przy paznokciach, które nie wyglądają dość atrakcyjnie, krem Nivea pomoże Wam się z tym uporać.

Różnorodne zastosowanie kremu Nivea sprawia, że kultowy produkt, który ma już ponad 100 lat, jest ponadczasowy i wciąż jest mocnym graczem na rynku beauty.