Królowa Elżbieta II to najdłużej panująca w historii brytyjskiej monarchii królowa. Obecnie 93-letnia Jej Królewska Mość panuje od 1952 roku, w 2016 roku bijąc rekord Ramiego IX, zmarłego wówczas króla Tajlandii, który rządził od 1946. I nic nie wskazuje póki co na to, aby te stan rzeczy miał ulec zmianie. Elżbieta II czuje się dobrze, chętnie pokazuje publicznie, a już wkrótce, biorąc udział w jednym z wydarzeń, może złamać protokół. O co chodzi?

Wszystko wskazuje na to, że królowa Elżbieta II złamie protokół, biorą udział w pogrzebie swojej wieloletniej służącej, 72-letniej Annette Wilkin. Nie jest jeszcze znana data pochówku, jednak mówi się, że tego dnia brytyjska monarchini zrobi wyjątek, jakiego nie przewidują obowiązki królowej i weźmie udział w ostatnim pożegnaniu swojej pracownicy. Annette Wilkin pracowała w zamku Windsor nieprzerwanie od 1974 roku. Zaczynała jako pokojówka, a pod koniec swojego życia pełniła funkcję głównej gosposi, której podlegały inne służące. Poza tym Wilkin zarządzała też rezydencją Berkshire. Annette miała opinię niezwykle oddanej pracownicy, co sprawiło, że łatwo zdobyła sympatię królowej. Co było dla niej z pewnością wielkim wyróżnieniem, ale i wsparciem. Annette bowiem nie miała ani męża ani dzieci. 

Zobacz także: Wiemy, co królowa Elżbieta II myśli o konflikcie Meghan Markle i Kate Middleton

Królowa Elżbieta II złamie protokół dla swojej służącej!

Ostatnim świadectwem tego, jak wyjątkowa była relacja królowej i Annette Wilkin ma być udział monarchini w pogrzebie. A jak powszechnie wiadomo, królowa nie może brać udziału w pogrzebach osób spoza rodziny, bliskich przyjaciół bądź głów innych państw, gdyż nie jest to zgodne z protokołem. I trzeba przyznać, że taki gest ze strony Elżbiety II byłby naprawdę historyczny, bo kto jak kto, ale akurat brytyjska monarchini przez cały okres swojego panowania była bardzo rygorystyczna pod względem przestrzegania królewskich tradycji. Zapewnie wielokrotnie z powodu jej łamania wylądowali u niej na dywaniku Meghan Markle i książę Harry. Królowa zdaje się jednak darzyć ich wyjątkową sympatią, więc przymykała oko na na wiele występków, zwłaszcza księżnej Sussex. 

Zobacz także: Meghan Markle podjęła kontrowersyjną decyzję dotyczącą swojego dziecka, która bardzo nie podoba się królowej