Krótkometrażowym film animowany stworzony przez Beth David i Estebana Bravo opowiada o nieśmiałym, zamkniętym w sobie chłopcu, który nie do końca wie, jak sprawić, aby wyznać miłość osobie z jego snów. Jak się okazuje jest nim kolega z klasy. Na ratunek przychodzi mu serce, które w takich sytuacjach bije jak szalone i wręcz wyrywa się z klatki piersiowej. Jak to się skończy? Koniecznie zobaczcie ten film do samego końca.

In a Heartbeat doceniono nie tylko za przepiękną animację i ilustrację, ale także wiadomość, jaką ten krótkometrażowy film chce przekazać wszystkim widzom. Miłość nie zna granic, nie wybiera, a serce nie jest zaprogramowane na kochanie według z góry przyjętych schematów. To pierwszy film o tematyce LGBTQ+, który zdobył tak wielką popularność zarówno wśród krytyków, jury prestiżowych konkursów, a także publiczności na całym świecie. 

W zaledwie 24h w serwisie YouTube film wyświetlono ponad 2 miliony razy (aktualnie to prawie 10 milionów wyświetleń), a na Twitterze zanotowano tysiące wpisów na jego temat.