O zaręczynach księcia Harry'ego i Meghan Markle rozpisywano się w mediach już od jakiegoś czasu. Ale taką informację mógł jedynie potwierdzić Pałac Kensington. I tak się właśnie stało! Na Twitterze pojawił się wpis, na który czekaliśmy od miesięcy: „Książę Walii ogłosił zaręczyny księcia Harry'ego i Pani Meghan Markle"! Okazuje się, że zaręczyny miały miejsce na początku tego miesiąca w Londynie. Co więcej, znana jest już data ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle - ceremonia zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku. Wiemy też, gdzie zamieszkają świeżo upieczeni narzeczeni. Będzie to mała królewska rezydencja Nottingham Cottage na terenie pałacu Kensington.

Na Twitterze Kensington Palace czytamy, że Książę Harry poinformował już o zaręczynach królową Elżbietę oraz wszystkich najbliższych członków rodziny. Jeszcze dzisiaj tą radosną nowiną Harry i Meghan podzielą się z Brytyjczykami. Para weźmie udział w oficjalnej sesji zdjęciowej w Pałacu Kensington oraz udzieli na żywo wywiadu w telewizji. 

Narzeczeni otrzymali już pierwsze gratulacje. Jako pierwsi Harry'emu i Meghan pogratulowali rodzice aktorki znanej z serialu Suits, Thomas Markle oraz Doria Ragland, pisząc:  „Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z powodu Harry'ego i Meghan. Nasza córka jest niezwykle serdeczną i kochającą osobą. Wiedząc, że związała się z człowiekiem, z którym może dzielić te same wartości, dla nas jako rodziców, jest to największe szczęście. Życzymy im życia w szczęściu i jesteśmy bardzo podekscytowani ich wspólną przyszłością.”

Informację o zaręczynach skomentowali także książę William oraz księżna Kate: „Bardzo cieszymy się z powodu Harry'ego i Meghan. Cudownie było ją poznać i widzieć, jak bardzo są razem szczęśliwi" - czytamy w ich wpisie na Twitterze.

Oficjalne gratulacje złożyła również królowa Elżbieta II oraz książę Filip: „Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu Harry’ego i Meghan. Cudownie było poznać Meghan i  widzieć, jak ona i Harry są ze sobą szczęśliwi."

O tym, że książę Harry i Meghan Markle są parą Pałac Kensington oficjalnie poinformował 8 listopada 2016 roku. Ale o tym, że ta dwójka ma się ku sobie, mówiło się już kilka miesięcy wcześniej. Z kolei pierwszy raz publicznie para pojawiła się w Toronto, podczas meczu tenisowego w ramach Invictus Games, imprezy zainicjowanej przez Harry'ego w 2014 roku. Harry i Meghan nie tylko razem przyszli na to wydarzenie i ewidentnie wyglądali na zakochanych, ale także swobodnie pozowali fotoreporterom, co było dowodem na to, że dostali oni zielone światło od królowej i całej rodziny królewskiej, by oficjalnie mogli figurować jako para. Przypomnijmy, że gwiazda serialu Suits ma już na koncie małżeństwo z Trevorem Engelsonem. Serialowa Rachel Zane i amerykański producent byli ze sobą w latach 2004-2013, pobrali się w 2011 roku, a rozwiedli się w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku łączono ją również z golfistą Rorym McIlroy'em. W towarzystwie wnuka królowej Elżbiety zaczęto ją widywać w maju 2016 roku.

Meghan Markle: 20 rzeczy, których być może nie wiedzieliście o narzeczonej księcia Harry'ego >>>