Książę William wspiera wiele inicjatyw społecznych wraz ze swoją żoną, Kate Middleton. W tym tygodniu, jednak bez swojej małżonki, pojawił się na otwarciu centru organizacji Albert Kennedy Trust w Londynie, działającej na rzecz wsparcia dla młodych osób należących do społeczności LGBTQ. Tym samym wyraźnie zdradził swoje stanowisko w tym temacie, czyli otwartość, tolerancję oraz chęć pomocy. Co ciekawe, list za zaproszeniem do następcy tronu wysłała Lady Gagi, która jest jedną z gwiazd najbardziej aktywniej udzielającą się na rzecz osób LGBTQ.

Zobacz także: Wiemy, dlaczego książę William nie nosi obrączki! Powód jest bardzo zaskakujący

Książę William o homoseksualizmie swoich dzieci 

Podczas spotkania członek rodziny królewskiej, drugi w kolejce do objęcia tronu po swojej babce, Elżbiecie II (i ojcu, księciu Karolu), został zapytany o to, jak zareagowałby, gdyby jedno z jego dzieci, czyli książę George, księżniczka Charlotte lub książę Louis wyznało, że jest gejem lub lesbijką. William nie miał problemu z odpowiedzią. „Nie pierwszy raz słyszę to pytanie, ostatnio zadało mi je kilkoro rodziców. Dopóki samemu nie zostanie się rodzicem, tak naprawdę nie myśli się o tym. Teraz, jako ojciec mogę, mogę jednak powiedzieć, że nie miałbym z tym absolutnie żadnego problemu. I z całego serca wspierałbym moje dzieci” - powiedział książę.

Książę William przyznał, że mimo wszystko obawiałby się trochę o to, jak byłoby to interpretowane ze strony innych osób, głównie ze względu na to, jakie role pełnią. „Bałbym się reakcji innych oraz presji, jaka spoczywałaby na moich dzieciach po takim wyznaniu. Kate i ja dużo tym rozmawiamy, by mieć pewność, że jesteśmy przygotowani. Myślę, że komunikacja jest bardzo ważna. By móc się zrozumieć, trzeba dużo rozmawiać” - dodał wnuk królowej. Dodał także, że zdaje sobie sprawę, z tego, ze osoby LGBTQ muszą zmagać się z wieloma przeszkodami. „W ich stronę kierowanych jest wiele przykrych słów, w wielu regionach świata homoseksualiści są prześladowani. Z tego względu również obawiałbym się o los moich dzieci”.

Zobacz także: Filmy o tematyce LGBTQ, które warto zobaczyć (nie tylko podczas Pride Month)