W 2003 roku cały świat oszalał na punkcie debiutanckiej powieści Cecelli Ahern. PS Kocham Cię, bo tak brzmi tytuł bestsellerowej powieści, opowiada o Holly i Gerry’m Kennedy, którzy tworzą szczęśliwe, bardzo zgrane małżeństwo. Niestety, ich rzeczywistość zmienia się diametralnie, gdy Gerry zaczyna chorować. Po pewnym czasie mężczyzna umiera, a Holly nie może pogodzić się z jego utratą. Spodziewając się śmierci, Gerry napisał serię listów do swojej żony. Słowa męża pomagają Holly poukładać swoje życie na nowo. Ta historia wzrusza do łez! I właśnie dlatego zupełnie nie dziwi nas fakt, że książka PS kocham Cię doczekała się ekranizacji. W filmie zagrali Hilary Swank i Gerard Butler. Chociaż film trafił do kin w 2007 roku, wciąż nam się nie nudzi. Co więcej, kilka miesięcy temu na rynku pojawiła się kontynuacja bestsellerowej powieści. Czego dotyczy fabuła PS kocham Cię na zawsze i czy warto przeczytać tę książkę?

[KSIĄŻKA TYGODNIA] PS kocham Cię na zawsze autorstwa Cecelii Ahern, czyli kontynuacja światowego bestsellera PS kocham Cię

Akcja PS kocham Cię na zawsze rozgrywa się siedem lat po śmierci Gerry’ego. Holly pogodziła się ze stratą ukochanego i ma nową pracę. Co więcej, próbuje ułożyć sobie życie u boku nowego partnera. Za namową swojej siostry, Ciary, bierze udział w podcaście, w którym opowiada o swoich doświadczeniach i listach, które otrzymała od Gerry’ego po jego śmierci. Nie sądzi, że jej udział w nagraniu programu będzie miał ogromny wpływ na innych ludzi.

[KSIĄŻKA TYGODNIA] „Uwolniona. Jak wykształcenie zmieniło moje życie” Tary Westover >>>

To opowieść o miłości, życiu i śmierci. Podobnie jak debiutancka powieść Cecelii Ahern, PS kocham Cię na zawsze wzrusza do łez. Jeżeli cenicie twórczość irlandzkiej pisarki, nie zawiedziecie się. To lektura idealna na jesienne i zimowe wieczory. Przygotujcie kubek gorącej herbaty lub kakao i zabierzcie się za czytanie!