Zgodnie z życzeniem zmarłego w 2004 roku Stiega Larssona, kontynuacją jego bestsellerowej serii Millenium zajął się David Lagercrantz. Fani byli sceptycznie nastawieni do książki Ta, która musi umrzeć, czyli do szóstego tomu sagi, napisanego przez Davida. Chociaż opinie na jej temat są różne, fani powinni być zadowoleni. Polityczne rozgrywki, rosyjscy gangsterzy, świetnie napisani bohaterowie i wielowątkowości akcji to coś, z czego słynie Lagercrantz. W jesienny wieczór nie ma nic lepszego, niż trzymający w napięciu kryminał i kubek gorącej herbaty. Kalendarzowa jesień rozpocznie się już za chwilę, chociaż pogoda za oknem nie pozostawia złudzeń, że tak naprawdę już z nami jest. Jeżeli szukacie mrocznego thrillera, który wciągnie Was na długie godziny i od którego ciężko będzie Wam się oderwać, ostatnia część kultowej serii Millenium, zatytułowana Ta, która musi umrzeć autorstwa Davida Lagercrantza to pozycja, która powinna Was zainteresować.

[KSIĄŻKA TYGODNIA] „Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego” autorstwa Alisy Statman i Brie Tate, siostrzenicy aktorki >>>

Książka Ta, która musi umrzeć Davida Lagercrantza to pożegnanie ze słynną sagą Millenium

Mikael Blomkvist tym razem zajmuje się sprawą tragicznej śmierci bezdomnego, którego znalezionio w centrum Sztokholmu. Nieznana jest jego tożsamość, dlatego Fredrika Nyman kontaktuje się z dziennikarzem, który niezbyt chętnie zabiera się do rozwikłania zagadki, w której nie ma prawie żadnego tropu. Jedyny z nich to to, że bezdomny przed śmiercią wykrzykiwał nazwisko szwedzkiego ministra obrony. Mikael dodatkowo jest sfrustrowany brakiem kontaktu z Lisbeth Salander, która z kolei postanowiła pojechać do Moskwy i w końcu wyrównać rachunki ze swoją siostrą.

Brzmi ciekawie? David Lagercrantz zabiera czytelnika w podróż po najciemniejszych zakątkach wyobraźni, jest dużo przemocy, nierozwikłanych tajemnic, które tylko z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Niekiedy wystawiany na próbę, zwodzony za nos czytelnik, od którego autor wymaga cierpliwości i dużej wnikliwości jeszcze nigdy nie był tak zaangażowany w opowiadaną przez Davida Lagercrantza historię. Ostatnia część Millenium to szansa dla na pożegnanie się z głównymi bohaterami serii. Obiecujemy, że nie będziecie rozczarowani.