„Dom na Riwierze” Natasha Lester

Paryż i Riwiera Francuska, miłość, płomienny romans, dzieła sztuki, niebezpieczna misja, rodzinne tajemnice. „Dom na Riwierze” dostarcza wszystkich emocji, których szukają wielbiciele powieści z wątkiem miłosnym, tłem historycznym i nutką sensacji. Jest to pierwsza w Polsce powieść Natashy Lester, bestsellerowej autorki „New York Timesa”, której książki publikowane są na całym świecie. W „Domu na Riwierze” poznajemy Éliane, młodą Paryżankę, która podczas okupacji zostaje zatrudniona do katalogowania dzieł sztuki i prowadzi niebezpieczną grę z nazistami. Sporządza rejestr skradzionych dzieł sztuki, szyfruje notatki i przekazuje ważne informacje ruchowi oporu. Nie jest jednak pewna, komu może zaufać… A już na pewno, czy może wierzyć ukochanemu mężczyźnie, który już raz ją zawiódł. Równolegle, współcześnie, w bajecznej scenerii Riwiery Francuskiej, toczy się historia Remy. Kobieta w tajemniczy sposób dziedziczy okazałą posiadłość i poznaje tam przystojnego fotografa. Przypadkowo odkrywa też katalog dzieł sztuki skradzionych podczas II wojny światowej i jest zdumiona, gdy znajduje w nim obraz, który wisiał na ścianie jej sypialni w dzieciństwie. W jaki sposób jej losy łączą się z historią Éliane i malowniczym domem? Czy Remy pozna swoją przeszłość i otworzy się na nową miłość?

„Pocałunki i croissanty” Anne-Sophie Jouhanneau

Słodka jak francuski makaronik i kusząca jak świeży croissant, romantyczna opowieść o pierwszej miłości, pasji i poszukiwaniu siebie. Główna bohaterka powieści, Mia Jenrow zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać primabaleriną. I rzeczywiście taniec ma we krwi – według rodzinnej opowieści, jej prapraprababka tańczyła w zespole Opery Paryskiej i została sportretowana przez samego Edgara Degasa! Jej rodzice twierdzą, że to tylko legenda, ale Mia wierzy, że to coś więcej. Dziewczyna planuje spędzić magiczne lato we Francji, realizując swoje marzenie, ale szybko zdaje sobie sprawę, że może to być nieco bardziej skomplikowane, niż się spodziewała. Paryskie lato miało być poświęcone tylko baletowi. Nie planowała odkrywania zawiłej historii swojej rodziny. A już na pewno nie planowała romansu z tajemniczym, żądnym przygód Louisem. Jednak to lato pełne będzie  niespodzianek – nie bez powodu Paryż nazywany jest także Miastem Miłości…

„Trzy siostry z Toskanii” Lori Nelson Spielman

Na tle weneckich kanałów, falujących toskańskich pól i czarujących wiosek na wybrzeżu Amalfi kwitnie romans, wypełnia się przeznaczenie i odkrywane są rodzinne sekrety – tajemnice, które mogą zagrozić o wiele bardziej niż wielowiekowa klątwa. Dwieście lat temu Filomena Fontana rzuciła klątwę na swoją młodszą siostrę i od tamtej pory żadna z drugich w kolejności córek z klanu Fontanów nie znalazła miłości. Niektóre, jak Emilia, szczęśliwa singielka pracująca w brooklyńskiej piekarni swojego dziadka, uważają, że to jedynie zbieg okoliczności. Inne, jak jej seksowna kuzynka Lucy, twierdzą, że to nie jest zwyczajny pech, a prawdziwa klątwa. Obie singielki są jednak zaskoczone, gdy ich cioteczna babka Poppy dzwoni ze zdumiewającą propozycją: jeśli pojadą z nią do jej ojczyzny, Włoch, przysięga, że w swe osiemdziesiąte urodziny spotka się z miłością swojego życia na schodach katedry w Ravello i w ten sposób przełamie raz na zawsze „klątwę drugich córek”. Czy podróż do serca Włoch odmieni los kobiet i sprawi, że wreszcie znajdą miłość?

„Rocznica” Roisin Meaney

Błyskotliwa i urzekająca powieść od bestsellerowej autorki Roisin Meaney, która przenosi czytelników na irlandzkie wybrzeże. Lily i Charlie rozstali się po dwudziestu sześciu latach małżeństwa. Teraz, gdy ich rozwód ma nastąpić za kilka miesięcy, Lily, razem ze swoim nowym partnerem, postanawia zebrać całą rodzinę na ostatni weekend w Land's End, ich starym letnim domu nad morzem. Lily musi przekazać Charliemu, swojej córce Poll i synowi Thomasowi kilka wieści — wieści, którymi nie będą zachwyceni. Ale gdy rodzina udaje się do Land's End ze swoimi nowymi partnerami, pieczołowicie ułożone plany Lily stają się zagrożone. Podczas gdy znacznie młodsza dziewczyna Charliego, Chloe, strzeże własnego sekretu, córka Lili, Poll wydaje się sabotować swój pozornie doskonały związek, a Thomas zmaga się z decyzją, która może potencjalnie rozbić jego rodzinę. A pośród tego dramatu wszyscy zapominają, że w ten weekend akurat wypada również rocznica ślubu Lily i Charliego... Czy wszystkie pary przetrwają weekend i pozostaną razem?

„Kolacja z Tiffanym” Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ta powieść czaruje jak najpiękniejsza kolia! Południowa Polska, południowe Włochy… Blask prawdziwych i fałszywych klejnotów, zuchwałe kradzieże, przystojni mężczyźni, niezupełnie legalne interesy - to pełna zwrotów akcji powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej! Komedie romantyczne są do bani – tak twierdzi dwudziestosiedmioletnia Natalia Lisek, główna bohaterka powieści, która właśnie straciła pracę. Może i ma rację, ale jej życie zaczyna niepokojąco przypominać jedną z nich. Na jej drodze pojawia się zabójczo przystojny nowy szef, w którym absolutnie nie powinna się zakochiwać. Oczywiście ma niezbyt sympatyczna niby-dziewczynę. Do tego dochodzi tajemniczy złodziej drogocennych błyskotek… Wśród romantycznych uniesień, szemranych interesów i zuchwałych kradzieży Natalia może stracić nie tylko brylanty swojej firmy, lecz także… serce!