Księżna Diana to najsłynniejsza postać w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Choć Diana zginęła ponad 20 lat temu, jej legenda do dziś jest żywa, a jej historia budzi wielkie emocje. Przypomnijmy, że księżna Diana zmarła w wyniku tragicznego wypadku samochodowego. Razem z nią odszedł jej ostatni partner życiowy, spadkobierca fortuny i playboy, Dodi Al-Fayed. Po śmierci członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, gazety rozpisywały się o kochankach Diany, jej problemach w małżeństwie z księciem Karolem, próbach samobójczych i walce z bulimią. I gdy zdawało się, że omówiono już naprawdę wszystko, co dotyczy księżnej Diany, pojawił się nowy, dość zaskakujący temat.

Chodzi o siostry księżnej Diany - Sarah i Jane. Jak dotąd media poświęcały im raczej mało miejsca. A jest o czym mówić, bo Sarah Spencer była pierwszą kandydatką do roli żony księcia Karola! Jak to się stało, że zamiast niej księżną Walii została Diana Spencer? Poznajcie siostry księżnej Diany i zobaczcie, jak dziś wyglądają.

Siostry księżnej Diany: jak dziś wyglądają?

Księżna Diana miała dwie starsze siostry - Sarah Spencer i Jane Spencer. Sarah Spencer w latach 70-tych spotykała się z księciem Karolem i mówiono, że zostanie jego żoną. Okazało się jednak, że Sarah nie traktowała Karola poważnie, a w jednym z wywiadów powiedziała nawet, że nie poślubiłaby go bez względu na to, czy byłby śmieciarzem, czy królem Anglii. Ta wypowiedź rozzłościła Karola. Powiedział podobno Sarah, że zrobiła coś "niewiarygodnie głupiego". Ale choć zerwał z Sarah, to nie opuścił rodziny Spencerów, gdyż zaczął się widywać z Dianą Spencer, późniejszą księżną Walii. To właśnie Sarah Spencer poznała księcia Karola ze swoją młodszą siostrą, Dianą. Diana była dużo spokojniejsza i bardziej nieśmiała od Sarah, poza tym od zawsze kochała się w Karolu. Wybór księcia był więc oczywisty. Tym bardziej, że Diana była najpiękniejsza z trzech sióstr Spencer.

Dziś Sarah Spencer to Lady Sarah McCorquodale. Najstarsza siostra księżnej Diany wyszła za mąż za Neil Edmund McCorquodale. Ma troje dzieci: dwie córki i syna. Swego czasu pisano, że walczyła z anoreksją oraz nadużywała alkoholu. Mówiono, że Sarah nienawidziła młodszej siostry za to, że to Diana, a nie ona, została księżną. W rzeczywistości Diana i Sarah przez całe życie księżnej Diany pozostawały w bliskiej relacji. Podobno Diana miała do Sarah pełne zaufanie.

Druga siostra księżnej Diany to baronowa Cynthia Jane Fellowes. Zawsze używała imienia Jane i wcześniej była znana jako Jane Spencer. Młodsza od Sarah Jane była wybitną studentką, jej osiągnięcia zapisały się w historii szkół, do jakich uczęszczała. Tymczasem księżna Diana dwa razy podchodziła do matury, nie poszła na studia, a nauka zawsze szła jej opornie - wolała sport. W 1978 roku Jane Spencer poślubiła Robert Fellowes, sekretarza królowej Elżbiety II. Diana była jedną z jej druhen podczas ślubu w Opactwie Westminster. Państwo Fellowes mają troje dzieci i czworo wnucząt. Córka Jane Fellowes, Laura, jest matką chrzestną księżniczki Charlotte, córeczki księcia Williama i księżnej Kate.

Zobacz w naszej galerii jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają dziś siostry księżnej Diany. Podobne do Królowej Ludzkich Serc?