Zdjęcia z wypadku księżnej Diany po 20 latach od jej śmierci nadal budzą ogromne emocje, nie tylko u największych fanów Królowej Ludzkich Serc. 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu zdarzyło się coś, z czym do tej pory nie mogą się pogodzić zarówno najbliżsi księżnej Walii, czyli jej synowie, książęta William i Harry, jak i wiele osób obwiniających media i paparazzich o tragiczną śmierć Diany. Jak zginęła księżna? W 20. rocznicę śmierci DIany przypominamy okoliczności jednej z najgłośniejszych tragedii w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Rodzina królewska już nigdy nie była taka sama...

ZOBACZ: DODI AL-FAYED - kim był kochanek księżnej Diany, który z nią zginął? Playboy, miliarder, ale też...

Księżna Diana - zdjęcia z wypadku

Śmierć księżnej Diany po 20 latach od zdarzenia wciąż budzi spore kontrowersje, przede wszystkim ze względu na okoliczności wypadku. Przypomnijmy, że dokładnie 24 minuty po północy 31 sierpnia 1997 roku samochód marki Mercedes S280 z księżną Dianą i jej ówczesnym partnerem, Dodim Al-Fayedem, uderzył w trzynasty filar tunelu Pont de l'Alma w Paryżu. Żaden z pasażerów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierujący pojazd uciekał wtedy przed jadącymi na motocyklach fotoreporterami, którzy śledzili księżną Dianę od wyjścia z kolacji w hotelu Ritz. W przeciwieństwie do kierowcy i Dodiego Al Fayeda, księżna nie zginęła na miejscu, a nawet zachowała przytomność. Pierwszej pomocy udzielił jej lekarz, który przejeżdżał pod tunelem. Co ciekawe, nie rozpoznał księżnej i odjechał z miejsca wypadku. Diana Spencer o 1 w nocy została przewieziona do paryskiego szpitala Salpêtrière, gdzie zmarła o godzinie 4 nad ranem z powodu rozległych wewnętrznych obrażeń ciała.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite! Tak dzisiaj wyglądałaby księżna Diana, gdyby żyła.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie Williama i Harry'ego przed Pałacem Kensington, rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej, gdzie setki osób oddało hołd księżnej Dianie z okazji 20 rocznicy jej tragicznej śmierci. A w naszej GALERII zdjęcia z miejsca śmierci Diany, które poruszają do dziś.