Kiedyś pojawienie się w tej samem stylizacji podczas dwóch oficjalnych uroczystości uchodziło za faux pas. Teraz czasy się zmieniły, a wiele gwiazd świadomie rezygnuje z zakupu lub nawet wypożyczenia nowej kreacji. Wszystko ze względów ekologicznych i ogromnego wpływu branży odzieżowej na stan środowiska. Dobry przykład zaczyna płynąć nie tylko od artystów, ale również od koronowanych głów. Księżna Kate i książę William po raz kolejny sięgnęli po ubrania, w których byli widziani już wcześniej.

Księżna Kate i książę William w stylizacjach sprzed lat

Właśnie z troski o środowisko księżna Kate i książę William po raz kolejny zrezygnowali z zakupu nowych kreacji na czerwony dywan. Podczas inauguracyjnej gali nagród Earthshot w Alexandra Palace w północnym Londynie pojawili się w znanych już strojach. Księżna Kate wybrała na tę okazję suknię w delikatnym liliowym kolorze. Prosty model z rozkloszowaną spódnicą zdobił jedynie wyszywany pas. Sukienka pochodzi z pracowni Alexandra McQueena i została zaprojektowana w 2011 roku. Dekadę później prezentuje się równie zjawiskowo i idealnie wpisuje się w trendy, bo liliowy to bardzo popularny odcień. Wcześniej księżna Kate pojawiły się w tej kreacji podczas uroczystej kolacji zorganizowanej z okazji rozdania nagród BAFTA w 2011 roku.

Marynarka księcia Williama także nie była nowa. Co prawda nie była widziana w towarzystwie liliowej sukni od Alexandra McQueena podczas kolacji w 2011 roku, ale mogliśmy ją zobaczyć w trakcie innej uroczystości. Aksamitna marynarka w odcieniu butelkowej zieleni była elementem stylizacji, w której książę William pojawił się podczas jubileuszowej gali organizacji charytatywnej Centrepoint w 2019 roku. Oba stroje nie tylko świetnie ze sobą współgrały, ale również idealnie pasowały do okazji, jaką była inauguracyjna gala nagród Earthshot. Projekt powołany przez księcia Williama ma właśnie związek z ochroną środowiska, więc wybór nowych kreacji kłóciłby się z przesłaniem całego wydarzenia.

Earthshot Prize będzie przyznawana corocznie od 2021 do 2030 roku. Za każdym razem trafi aż do pięciu zwycięzców, których działania w znacznym stopniu przyczyniają się do ochrony środowiska i realnie przeciwdziałają zagładzie klimatycznej. Nagrodę przyznaje Royal Foundation z siedzibą w Londynie. Laureaci mogą liczyć nie tylko na wyróżnienie ich projektów, ale również na milion funtów, który posłuży do ich dalszego rozwijania. Plebiscyt wspiera wiele znanych nazwisk. W jury zasiadają między innymi Cate Blanchett i Shakira. Pozostaje tylko trzymać kciuki za efekty tego przedsięwzięcia i wypatrywać kolejnych znanych już strojów z garderoby księżnej Kate i księcia Williama.